Genel

En İyi Elbise Kumaşı

en-iyi-elbise-kumasi-3

Yazın tarzını ve enerjisini giyimine yansıtmak isteyenler en iyi elbise kumaşı aramaktadır. Her mevsimin bir kıyafeti var. Yaz aylarınınki de kadınlarda elbette elbiseler oluyor. Çeşit çeşit, rengarenk ve enerji dolu bu elbiseler, hem estetik unsurları öne çıkartıyor hem de hava alan yapısıyla ferah bir kullanıma olanak tanıyor. Peki ama hangi kumaşların elbiseler için en iyi olduğunu biliyor muyuz? Doğru elbiselik kumaş hangisidir? Yanıtlar yazının devamında.

Eğer ki dolabımızda güzel ve kullanımı rahat elbiseler görmek istiyorsak ilk olarak hangi kumaşı alacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Bu da kumaşlar hakkında bilgi sahibi olmak ile mümkündür. Yakan ve nefes almayan bir kumaş, sıcak havada sizi aşırı rahatsız eder ve bu da gün içindeki yaşam kalitenizi düşürür. Burada kendimize şunu sormalıyız: şık kumaş olsa yeterli mi? Yoksa şık olduğu kadar sağlığımı da koruyacak bir ürün mü olmalı?

En iyi elbise kumaşı ararken tercihlerinizi doğal ürünlerden yana kullanmalısınız. Sentetik kumaşlar sıcak ile temasa girdiğinde her zaman için cildi rahatsız eder. Hatta terleme gibi sorunsalları tetikler. %100 pamuk ve ipek bunların arasında en ideal tercihlerdir. Ayrıca keteni de unutmamak gerek. Bu üç kumaş üzerinde boyama ve baskı da yapılabildiği için çok güzel desenli çeşitleri de var. Tarzınıza en uygun olanı satın alabilirsiniz.

en-iyi-elbise-kumasi-1

En İyi Elbise Kumaşı

En İyi Elbise Kumaşı Çeşitleri

Bir kumaşın en iyi olabilmesi için çok sayıda özelliği karşılaması gerekiyor. Günümüzde yüzlerce farklı kumaş çeşidi var. Bunların çoğunluğu yaz ayları için uygun değil. Uygun modeller bilinirse yaz trendlerinde kıyafet seçerken ya da tasarlarken doğru noktalara yönelmek mümkün olur. Bugün en şık kadınlar, kumaşı tanıyan kadınlardır. Siz de onların arasına katılmak istiyorsanız en iyi elbise kumaşı çeşitleri konusunda bir liste hazırladık.

  1. Pamuk Kumaşlar: Pamuk bitkisinden üretilir. Lifli tüyler bükülerek elde edilir. Emici ve hava akışı özelliği var. Bu da onu yaz aylarında vazgeçilmez bir kumaş haline getiriyor.
  2. Keten Kumaşlar: İnsanlık tarihinde kumaş denilince ilk akla keten gelir. Keten bitkisinden üretilen bu kumaş anti alerjik oluşuyla öne çıkmaktadır. Parlaktır ve kesinlikle terletme yapmaz.
  3. İpek Kumaşlar: İpek böceklerinin ördüğü kozalardan elde edilmektedir. Üretimi çok zor olduğu için günümüzde yüksek fiyatlara satışa sunulmaktadır. Elit bir kumaştır kısaca.
  4. Viskon Kumaşlar: Onun için son yılların en gözde kumaşı diyebiliriz. Görüntüsü kadar rahat kullanımı sayesinde yüksek kullanım popülasyonuna sahip bir kumaş. Şık kıyafetler tasarlayabilirsiniz.

En güzel ve sağlıklı kumaş talepleriniz Yeşim Kumaş sitesi üzerinden karşılık buluyor. Siz de binlerce mutlu müşterimiz arasına katılabilirsiniz. Hemen şimdi siparişlerinizi oluşturun, kısa sürede adresinize temin edelim.

En İyi Elbise Kumaşı Özellikleri

En iyi kumaşlar, öncelikle sağlıklı olan ürünlerdir. Alerjik reaksiyon yarattığında ya da cildi aşırı terlettiğinde o kumaş istediği kadar şık olsun, memnun bir kullanımı sağlamaz. Bu sebepledir ki seçimler de kumaşın ham maddesi muhakkak incelenmeli ve sentetik kumaşlar olabildiğince az tercih edilmeli. Ayrıca az kırışması, kolay yıkanması ve dayanıklılığı da önemli faktörler arasında yer almaktadır. Giyim alışverişleri yaparken de ürünlerin iç etiketine bakarak bilinçli bir tüketici olabilirsiniz.

En İyi Elbise Kumaşı Fiyatı

Her kumaşın kalitesine oranla bir bedeli var. Fiyatlar belirlenirken de ürünün kalitesi, kullanım ferahlığı ve üretim materyalleri gibi özellikler göz önüne koyulur. Pamuklu kumaşları göz önüne alırsak ipek kumaşa oranla daha makuldür. Aynı şekilde keten fiyatları da her bütçeden bireyin sahip olacağı oranlara sahip. Metre ölçüsüyle bireysel satışlar yapılmaktadır. Toptan alıcılar için de top halinde hizmet veriliyor.

en-iyi-elbise-kumasi-2

En İyi Elbise Kumaşı

En İyi Elbise Kumaşı Nereden Alınır?

En iyi elbise kumaşı en kaliteli markadan alınır. Güvenilir markalar, ürünlerinde her zaman doğal ve sağlıklı materyaller kullanıyor. Bu da kullanıcı açısından rahat bir süreç anlamına geliyor. Nereden satın almak mümkün diye merak edenler için de yanıt gayet basit. Kaliteli kumaşa önem verenlerin ilk adresidir Yeşim Kumaş. Yüzlerce farklı çeşitleri ile zengin bir koleksiyon sunuyoruz. Fiyat konusunda da bütçeleri önemsiyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Ucuz Keten Kumaş