Genel

Ucuz Keten Kumaş

ucuz-keten-kumas-3

Ucuz keten kumaş, bu şık ve rahat ürünü kullanmak isteyip de daha bütçe dostu fiyatlar ile sahip olmak isteyenlerin sıklıkla arattığı bir konu. Ketenler insanlık tarihinin en eski kumaş türüdür. Tarih boyunca çok sayıda kıyafet ve farklı alanlarda kullanılmış olsa da kalitesi ve tarzından en ufak bir değişim yaşamadı. Günümüzde hala ham ketenlerin üretimi ve satışı mevcut. Doğal bir elyaftır ve keten bitkisiyle üretilmektedir.

Eskiden nüfusa oranla talep az olduğu için ketenler tamamen keten bitkisinden üretilmekteydi. Ancak bugün çok yoğun bir ilgi olduğu için gerek maliyet gerekse de zaman yönünden pamuk ile üretim tercihine gidilebiliyor. Ucuz keten kumaş da bu sayede mümkün olabiliyor. Yumuşak, rahat ve hafif yapısıyla sevilerek kullanılan bu kumaşlar şıklığıyla da göz kamaştırıyor. Evet, belki ham keten satın almak biraz maliyetli, lakin pamuk türevlerini de bütçenizi yormadan satın alabiliyorsunuz. Üstelik neredeyse birebir özelliklere sahip.

ucuz-keten-kumas-1

Ucuz Keten Kumaş

Ucuz Keten Kumaş Fiyatı

Ham ile pamuk keten arasında tahmin edileceği üzere bir fiyat farkı mevcut. Keten bitkisinden üretilen ham versiyonları gerek hammadde yönünden gerekse de üretim aşaması zorluğundan dolayı daha yüksek oranlarda satılmaktadır. Günümüzde düz ham keten kumaşların fiyatları 110 TL ile 200 TL aralığında değişebiliyor. Elbette bu metre fiyatı. Pamuk olanları ise 80 ila 100 TL dolaylarındadır. Genel olarak bu kumaşların ortalama piyasa fiyatı ne kadarmış bir göz atalım.

2022’nin keten kumaş fiyat ortalamaları:

  • Desenli ham keten kumaş fiyatı – 110 ile 200 TL arasında
  • Desenli keten kumaş fiyatı – 110 ile 200 TL arasında
  • Düz ham keten kumaş fiyatı – 110 ile 200 TL arasında
  • Yakma keten kumaş fiyatı – 65 ile 100 TL arasında
  • Düz pamuk keten kumaş fiyatı – 85 ile 150 TL arasında
  • Keten krep kumaş fiyatı – 65 ile 100 TL arasında
  • Düz Duck keten kumaş fiyatı – 75 ile 120 TL arasında

Bu fiyatlar ortalama ve tahmini fiyatlardır. Marka ve kaliteye göre değişkenlikler mutlaka görülecektir. Bu bilgiye göre kumaş araştırması yapabilirsiniz. Ayrıca Yeşim Kumaş markası üzerindeki tüm kumaş çeşitlerinin en üst kalitede ve aynı zamanda makul fiyatlar ile satışa sunulduğunu hatırlatalım. Hemen şimdi sepetinize sevdiğiniz kumaşı ekleyin ve alışverişinizi oluşturun. Bizler de özenle paketleyerek adresinize iletelim.

ucuz-keten-kumas-2

Ucuz Keten Kumaş

Ucuz Keten Kumaş Metre Fiyatı

Diğer türlerde olduğu gibi ucuz keten kumaş ürünleri de metre üzerinden bir fiyata tabi tutulmaktadır. Toptan alıcılar için de top olarak temin edilir. Bireysel alımlarda öncelikle kullanımda ihtiyaç duyulan kumaş miktarı hesaplanmalı. Böylece ideal bir sipariş verilebilir. Pantolon, etek ve gömlek gibi ürünlerde daha az kullanım gerekirken elbise gibi giyim ürünlerinde daha fazla miktarda kumaşa ihtiyaç duyulmaktadır.

Elbiselik Ucuz Keten Kumaş Fiyatı

Keten denilince akla ilk gelen ürünlerden biridir elbiseler. Yazın o bunaltıcı sıcakları başladığında ne giyeceğim diye sorunsala düşen kullanıcılar çözümü keten kumaştan yapılmış bir elbiseyi tercih ederek bulurlar. Renk ve desen çeşitleriyle ferah ve şık bir seçenek oluşturmaktadır. Elbiselik ucuz keten kumaş fiyatı için net bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü modele göre ne kadar kumaş gideceği değişkenlik gösteriyor. Kullanacağız metreyi belirledikten sonra koleksiyonumuzdaki fiyatlar üzerinden bir maliyet hesabı yapabilirsiniz.

Pantolonluk Ucuz Keten Kumaş Fiyatı

Erkek ve kadın giyiminde yaz trendlerini ketenden üretilen pantolonlar belirlemektedir. Tiril tiril ve nefes alan özelliği sayesinde bireylere ferah bir giyim alternatifi oluşturmaktadır. Ham olanlar tahmin edileceği üzere fiyat yönünden bütçeleri biraz zorlayabilir. Ancak kalitesi ve hava akışını sağlayan yapısıyla bunu misli misli hak ediyor. Biraz daha ucuz seçeneklere yönelmek isteyenler de yakma yada pamuk versiyonlarına yönelebilirler.

En ucuz keten kumaşa ulaşmak için geniş bir ürün koleksiyonuna sahip marka bulunmalı. Yeşim Kumaş tam da aradığınız kriterlere sahip. 2022 yaz koleksiyonunda eşsiz güzellikte modeller var. Düz renkler ile minimal bir tarz ortaya çıkarmak mümkün. Desenli ketenler ile içinizdeki enerjiyi dışa vurabilirsiniz. Kısacası her model ve koşulda ketenin güzelliğini hissedeceksiniz. İyi alışverişler ve şık bir yaz sezonu diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Ütü Gerektirmeyen Kumaşlar