Müslin’in Tarihçesi Nedir?

Muslin, tarih öncesi döneme kadar uzanan musline ilk referanslarla, şu anda Bangladeş’in Dakka kentinde ortaya çıktı. Müslin değerli bir maldı, genellikle altınla aynı değerdedir ve insanlık tarihi boyunca dünya çapında ticareti yapıldı. 

 

Müslin Kumaş Nedir?

Tüccarlar müslin’i ilk olarak Irak’ın Musul kentinde keşfettiler, ancak bu nedenle müslin adı da buradan geliyor.

Kumaş geçmişinde en eski dokuma kumaş türlerinden biri olan Müslin bezi, öncelikle bebeklerde kullanılmaya başlanmıştır. Bunun nedeni %100 pamuk olmasıdır. Yumuşak, hafif, terletmez, ter çeken, nefes alabilen, saf ve pamuklu olmasından kaynaklı son yıllarda popüler kumaş haline gelmiştir. 

Çok sağlıklı olmasından kaynaklı birçok giyim, ev tekstili ve bebek malzemelerinde oldukça kullanılmaktadır. bir başka olumlu özelliği ise hafif ve dokumasından kaynaklı çabuk kurumaktadır. 

Müslin kumaş; giyim sektöründe, tesettür giyimde trend olmuş bir kumaştır. Sizlerde en kaliteli kumaşlara ulaşmak istiyorsanız Yeşim Kumaş’a göz atabilirsiniz. 

 

Kundak, El Bezi, Kurulama Bezi, Masa Örtüsü, Dekoratif Perdeler, Aksesuar, Ağız Bezi, Ter Bezi, Banyo ve Deniz Sonrası Bezi, Alt Değiştirme Örtüsü, Güneş Koruma Örtüsü, Pareo, Elbise, Etek, Tesettür Giyim, Ev Tekstili, Düğünler, Sanat ve El Sanatları, Mutfak Havlusu ve Peçeteler vb. alanlarda kullanılır.

 

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?