Kış Koleksiyonu>polar kumaş|Kış Koleksiyonu>Welsoft Kumaş

Welsoft, Polar Kumaşın Yerini mi Alıyor?

welsoft

Son zamanlarda herkesin birkaç kez duymuş olduğu ve övgüler dizdiği welsoft kumaş yumuşak ve hoş yapısı ile herkes tarafından tercih edilmektedir. Polar kumaşı andıran dokusu ve görünüşü ile ilk başta polar ile karıştırılan bu kumaş aslında polar kumaştan çok farklı. Polar kumaşa nazaran daha uzun iplikler bırakılarak kesilmiş olan bu yumuşak kumaş yumuşaklığı ve dokusu ile dikkat çekmektedir.

Rahat olan ve pek çok alanda kullanılan bu kumaş daha farklı özellikleri nedeni ile polar kumaştan daha sık tercih edilmeye başlandı. Polar kumaşın yerini mi alıyor sorusunun cevabı net olmamakla birlikte tasarım alanları aynı olduğu iççin birbirine alternatif kumaşlar da diyebiliriz. Rahat ve tarzı ile kendine özgü bir havası olan bu kumaş narin yapısı ile de güvenle kullanılabilen bir kumaş çeşididir.

Welsoft Kumaş Nedir ve Nasıldır?

welsoft

Welsoft, İngilizce iyi ve yumuşak kelimelerinin bir araya gelerek oluşturduğu yeni bir kelimeden türeyen bir kumaşın adıdır. Bu kumaş %100 sentetik elyaf olan polyesterden üretilmiştir. Buna rağmen sağlıklı yapısı ile adını duyurmaktadır. Zira bu kumaşa uygulanan özel bir işlem ile bu kumaş anti bakteriyel ve mikrop tutmaz bir özellik kazanmaktadır.

Tamamı polyesterden yani sentetik elyaftan oluşmasına rağmen yanma eşiği çok yüksektir. Kolay kolay yanmayan yapısı ile bu kumaşı güvenilir bir kumaş yapmaktadır. Yumuşak olması nedeni ile vücuda direkt olarak temas ettirilmesinde bir sorun yoktur. %100 sentetik elyaftan üretilmiş olan bu kumaş ilk başta ön yargılı bir yaklaşım ile karşı karşıya kalabilir.

Fakat nemi emen özelliği, hafif gramajlı olması, kolay tutuşmaması ve en önemli özelliği olan mikrop tutmaması bu kumaşı cazip ve kullanılır kılmaktadır. Binlerce farklı renk çeşidinin yanı sıra pek çok farklı deseni ile bu kumaş adeta her istenileni karşılamaktadır. Hafif gramajlı olmasına karşın sıcak tutan bu kumaş özellikle kış aylarında çok tercih edilir.

Welsoft Kumaş ile Yapılan Tasarımlar ve Kullanım Alanları

welsoft

Welsoft kumaş pek çok farklı kullanım alanı olan yumuşak, dayanıklı ve güvenilir bir kumaş çeşididir. Bu özellikleri nedeni ile neredeyse her alanda kullanılabilmektedir. Özellikle ilk akla gelen tasarım ise tabi ki bebek kıyafetleridir. Bebekler için özellikle tercih edilen bu kumaşın en artı özelliği mikrop tutmaması ve anti bakteriyel olmasıdır. Bu neden ile bebek battaniyesi ve kıyafetlerinde çok sık tercih edilir.

Bunun yanı sıra battaniye, halı ve koltuk örtüsü gibi tasarımlarda görmek mümkündür. Suyu emen özelliği nedeni ile bornoz ve havlu alanında çok sık kullanılan bu kumaş rahat kullanımı ile de tercih edilir. Bu kumaş, mutfak havlusu ve elbezi olarak da çok tercih edilen bir kumaştır. Neredeyse ev tekstilinde her alanda kullanılan bu kumaş elbette ki giyim sektöründe de kullanılmaktadır.

Yumuşacık Pardösü ve Montlar

welsoft

Sağlıklı ve güvenilir bir yapısı olan welsoft kumaşın tasarım alanlarına giyim sektörü de girmektedir. Hafifliğine karşın kalın olan yapısı ile pardösü ve mont tasarımlarında çok sık kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kolay dikilebilen, anti bakteriyel özelliğe sahip olan bu kumaş günlük giydiğimiz pijama takımları, alt üst eşofman gibi ev içerisinde ve dışarıda giyilebilen farklı tasarımları ile de çok yönlü bir kumaştır. Welsoft ile tasarlanan mont ve ceketler, özellikle ılık ve serin havalarda kurtarıcı olmaktadır. Kullanıldığı ürünlere katmış olduğu şıklığın yanı sıra yumuşaklığı da çok tercih edilmesinin önemli bir sebebidir.

Welsoft Kumaş Nasıl Bakılır ve Temizlenir?

Bu kumaşın tamamı sentetik bir elyaf olan polyesterden üretilmiştir. Özel bir uygulama sonrasında anti bakteriyel bir özellik kazanan bu kumaşın bakımı ise kolay ve basittir. Makinada 30 derecede yıkayabileceğiniz bu kumaşı elde de yıkayabilirsiniz. Asarak kurutulan bu kumaş kırışmaz, ütü gerektirmez ve aynı zamanda çabuk kurur. Son zamanlarda çok tercih edilen bu kumaş insan eli ile üretilen mucize yapıya sahip bir kumaş çeşididir. Temizlik ve bakımı oldukça kolay olan bu kumaş ile ister büyük ister küçük herkes güvendedir. Uygulanan özel apre işlemi ile yanma ve tutuşma eşiği arttırılmış olan bu kumaşı ayrıca bebek ve çocuklarda güvenle kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar