Viskon Kumaş|Kış Koleksiyonu>fitiili kadife

Mükemmel Viskon Kumaş ile Mükemmel Tasarımlar

Bitkisel kaynaklı ve doğal bir yapıya sahip viskon sağlıklı bir kumaştır. Mükemmele en yakın kumaş derken mübalağa yapmadığımızı muhteşem bir dokuya sahip olan viskon kumaş bu yazımızda okuyunca anlayacaksınız.

Doğallığı ve saflığı ile kullanıldığı ilk günden itibaren kendine hayran bırakan mükemmel viskon kumaş birçok özelliği ve doku özellikleri nedeni ile pamuğa çok benzemektedir. Kullanan herkes tarafından sevilen viskon kumaş rahat ve doğal olması nedeni ile çok tercih edilmektedir.

Viskon Kumaşı Mükemmel Kılan Özellikleri

Geniş bir kullanım skalasına sahip olan mükemmel viskon kumaş pamuğa nazaran daha kaygan bir yapıya sahiptir. Birçok avantajının yanında pamuğa benzemesi ve özelliklerinin de aynı olması bir avantaj daha katmaktadır. Aynı zamanda pamuğa benzeyen özelliklerinin yanı sıra pamuktan farklı olarak daha değişik özellikleri vardır. Örnek verecek olursak viskon kumaşlar pamuğa göre daha kolay boyanabilirler. Bunun yanı sıra kolay baskı işlemi uygulanabilirler. Pamuğa göre daha esnek bir yapıya sahiptir viskon kumaşlar. Rahat hissettiren konforlu bir yapısı vardır. Narin ve şık bir görünümü bulunmaktadır. Teri emen ve serin tutan özelliği neden ile bunaltmayan bir kumaştır. Nefes alabilen yapısı nedeni ile kullanan kişisi sıkmaz ve serin tutar. Doğal bir içeriğe sahip olan viskon kumaş gönül rahatlığı ile herkes için kullanılabilir. Özellikle hassas cildi olan ve bebeklerde hiç sorun yaratmaz.

Viskon Kumaş ile Yapılabilecek Tasarımlar

Farklı çeşitleri bulunan mükemmel viskon kumaşlar, pamuklu viskon kumaş ve desenli viskon kumaş olarak çeşitleri bulunmaktadır. Pamuklu viskon kumaşlar içerisinde bulunan pamuk oranıyla sağlıklı ve rahat kumaşlar arasındadır. Diğer yandan desenli viskon kumaşlar daha çok üzerine desen ve baskı yapılabilen viskon kumaşlardır. Kullanım alanının genişliği ve dikiminin kolay olması nedeniyle tekstil atölyeleri bu kumaşı çok fazla kullanmaktadır. Özellikle rahatına düşkün olanlar için mükemmel olan bu kumaş ile şalvar, şalvar elbise tarzında geniş ve dökümlü tiril tiril kıyafetler tasarlamanız mümkündür. Bunun yanı sıra ev tekstilinde de çok kullanılabilen bir kumaştır.

 

Benzer Yazılar