Kış Koleksiyonu>Şanel Kumaş

Adıyla Müstesna Şanel Kumaş

adıyla müstesna şanel kumaş

Ceket ve pantolon deyince ilk akla gelen ise adıyla müstesna şanel kumaş olmaktadır. Özellikle ülkemizin birçok bölgesinde kışın sert ve soğuk geçmesi insanı sıcak tutan ve güvende hissettiren kumaşların gerekliliği önem arz ediyor.

Sanayi devrimiyle gelişmeye başlayıp 21.yy ‘da bunu zirveye taşıyan tekstil ve giyim sektörü,  hem dünyada ve hem Türkiye’de adını sayamayacağımız kadar kumaş türü kullanmaktadır. Moda sektörünün de sürekli yenilenmesiyle beraber bu yılın en çok tercih edilen kıyafet tarzı yine ceket ve pantolonlar oldu.

Kumaş türleri mevsimlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Bazı kumaşlar sadece bir mevsimde kullanılırken bazı kumaşlar ise dört mevsim kullanılabiliyor. Adıyla müstesna Şanel kumaş, işte bu bazı mevsimlerde tercih edilen özel kumaş türlerinden biridir.

Adıyla Müstesna Şanel Kumaş Özellikleri

adıyla müstesna şanel kumaş

adıyla müstesna Şanel kumaş

  • Apreli ve dökümlü bir kumaştır.
  • Yumuşak ve dayanıklıdır.
  • Leke tutmaz ve kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.
  • Hava alan bir kumaş olma özelliğiyle birlikte terletmez.

Şanel Kumaş Kullanım Alanları

Aslında ‘’ Chanel’’ Fransız kökenli bir moda şirketidir.1930’larda lüks kıyafet tasarımlarında başlayan Şanel kullanımı günümüze gelindiğinde ise gündelik kıyafetlere kadar uzanmıştır. Geniş yelpazeli kullanım alanı vardır. Giyim sektörü dışında döşemeliklerde de kullanımı oldukça yaygındır. Hava alan dokusuyla terletmeyerek bahar aylarında tercih edilmesi ve kaliteli ve yün iplikleriyle sıcak tutarak da kış aylarında tercih edilmektedir. Günlük kıyafetlerin yanı sıra abiye kıyafetlerde de karşımıza çıkan Şanel kumaş; daha çok pardösü, manto, ceket, etek ve elbise dikiminde karşımıza çıkar.

Üretim maliyeti kolay ve düşük olan Şanel kumaş fiyatları kumaş özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu yüzden öncelikle Şanel kumaşı hangi alanda kullanacağınıza karar vermeli ondan sonra bu doğrultuda türünü seçmelisiniz. Çünkü döşemelik Şanel kumaş ile giyim için kullanılan Şanel kumaş arasında ham kumaş kalitesi hem de kumaş özellikleri açısından fark vardır.

Şanel kumaş, Vintage tarzı giyinmeyi sevenler için ilk tercihtir. Doğru tasarımlarla birleştiğinde havalı ve şık bir görüntü oluşturan adıyla müstesna şanel kumaş, moda ikonlarının da sonbahar ve kış aylarında en çok tercih ettiği kumaşlardandır.