Genel

Kürk Kumaş Nedir? Model Çeşitleri ve Özellikleri

kurk-kumas-3

Kürk kumaş, son yıllarda gerçek kürklerin modasını yitirmesiyle birlikte yükselen, hazır giyimde yükselen trendlerde yer alan bir kumaş çeşididir. Görünüm ve hissiyat olarak %100 gerçek kumaş performansı sağlar. Çok şık, zarif ve tasarlandığı her yerde gösterişi öne çıkarır. Ayrıca kürklere olan ulaşımı da daha kolay hale getirdi bu ürünler. Her bütçeye sahip insan pratik bir şekilde sipariş verip dolabında harika kıyafetler bulundurabiliyor. Özellikle de kışın geldiği şu günlerde daha da sık karşımıza çıkacak bu ürünü gelin birlikte yakından inceleyelim.

Gerçek kürk kullanmak doğadaki canlılara karşı yapılmış en büyük saygısızlık görülüyor günümüzde. Haklı bir tavır bu. Zira bu ürünleri son kullanıcıya ulaştırmak için doğada çok sayıda canlı katlediliyor. Neyse ki bugün bu konuda insanlar bilinçlenmiş durumda. Artık tamamen yapay olan ama %100 gerçek hissiyatı veren kürk kumaş modellerinin yükselişine şahit oluyoruz.

Yeşil Kumaş markası ülkenin en büyük kürk kumaş tedarikçisidir. Suni olarak üretilen ürünler sayesinde her kış on binlerce kullanıcı hem sıcacık bir kumaşa sahip oluyor hem de çevresine karşı zarif tarzını sergileme imkanı buluyor. Daha önce bu tür bir kumaş deneyimlemeyenler için detaylı bir yazı hazırladık. Tercihleriniz kesinlikle kürkten yana olacak bu kış mevsiminde.

kurk-kumas-1

Kürk Kumaş Nedir? Model Çeşitleri ve Özellikleri

Kürk Kumaş Nedir?

Kürkler, insanoğlunun tarih sahnesinde en eski kıyafet eşyalarından birisidir. Sıcak bir yapısı olduğu için insanlığın kökeninden beri kullanılmaktadır. Bundan 10 bin yıl öncesinde dahi kürkler karşımıza çıkar. Fakat günümüzde gerek artan insan nüfusu gerekse de doğadaki canlıların popülasyonundaki azalma sebebiyle artık doğal kürk kullanılması etik olmayan bir davranıştır. Bu sebeple de sunileri çıkmıştır. Peki ama kürk kumaş nedir? Ne anlama gelir? İşte cevabı…

Püsküllü iplikler ile peluş görünüme sahip olan kumaşlara kürk kumaş adı verilir. Bu ürünler büyük oranda astarlık olarak tercih edilir. Çünkü yüzeyindeki hissiyat çok iyidir. Ama sadece bununla sınırlı değil, hazır giyim için de vazgeçilmez bir değerdir günümüzde. Gösterişin yüksek olması gereken kıyafetlerde tek başına bile istenilen seviyeyi yakalar. Ebatları farklıdır. Genelde en 150 cm olarak satışa sunulur. Boy ise 100 cm ölçüsüyle satılmaktadır.

Bundan 60-70 yıl öncesine kadar suni kürklerin üretiminden bahsetmek mümkün değildi. Ancak teknolojik gelişim sayesinde bu tür kumaşların üretimi kolaylaştı ve hızlandı. Kürk talebinin çok büyük bir bölümü kumaş çeşidi ile karşılanmaktadır. Artık günümüzde dünyada gerçek kürk kullananların sayısı %10’ların altına düşmüş durumda. İlerleyen yıllarda bu rakamın %1’lik seviyeleri görmesi bekleniyor. Yani kısacası bugünün ve yarının parlayan yıldızıdır kürk kumaşlar.

Kürk Kumaş Özellikleri

Yüksek kalitede, ışıl ışıl ve gösterişlidir kürk kumaşlar. Çok az sayıda kumaş türü onun sağladığı zarafeti ortaya koyabilir. Ceketlerde, kabanlarda ve atkılarda harika modeller tasarlanmasına katkıda bulunur. Kimi hazır giyimde tamamlayıcı bir kumaş görevi görürken kimisinde de tek başına asaleti ortaya koyar. Peki ama özellikleri neler? Neden bu kumaşlar tercih edilmeli? ne gibi avantajlar sağlıyor? İşte detaylar…

Kürk kumaşınızı makinada yıkayabiliyorsunuz. Yıkama talimatlarına uyduğunuz taktirde herhangi bir yıkama sorunsalı yaşamazsınız. Dayanıklıdır ve çekme yapmaz. Çok fazla ütüyü sevmez. Zaten ütüye de ihtiyacı yoktur. Çünkü peluş tipinden bir üründür ve kırışıklık yaşanmaz. Ama imkanınız var ise kuru temizleye vermeniz daha sağlıklı bir karar olacaktır. Çünkü kimi zaman hatalı yıkamaya dayalı deforme olabilmektedir.

kurk-kumas-2

Kürk Kumaş

Kürk kumaşları genel özellikleri listesi:

 • %100 suni yöntemler ile üretilir. Herhangi bir canlıya zarar verilmez.
 • Suni olsalar da sağlık açısından hiçbir yan etki yapacak materyal bulunmaz içinde.
 • Hassas cilde sahipler de kullanabilir. Çünkü antialerjik yapıdadır kürk kumaşlar.
 • Sentetik liflerden oluşur. Her türlü boya ve desene müsait yapıdadır.
 • Kıyafetlerde iç astar olarak rahatlıkla kullanılabilir.
 • Ceket, yelek, mont, kaban, atkı ve şal yapımı için harika bir seçenek.
 • Koltuk örtü kaplamalarında da kürklü kumaşlar kullanılır.
 • Yıkanabilir olduğu için kullanıcılara rahat bir ürün imkanı sunar.

Tüm özelliklerini belirttik bu kumaşın. Elbette her kürklü kumaş için bu özelliklere sahip olduğunu söylemek hatalı olur. Öncelikle A kalite olması gerekiyor. Körü materyal ve işçilikle üretilen modellerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Hiç riske girmemek için de Yeşil Kumaş markasına yönelin. Onlarca farklı tip kürk var koleksiyonlarımızda. Farklı renk ve desenlerdeki bu gösterişli kumaşları rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Kürk Kumaş Modelleri

Kıyafette fantezi giyime kavuşmak için kürk kumaş modellerine ihtiyacınız olacak. ister özel gecelerinizde abiyelerinizin üzerine bir kürk olarak atabilir ya da gece özel hayatınıza bu kumaşlar ile renk katabilirsiniz. Model açısından çok geniş bir yelpaze bekliyor sizleri. Yeşim Kumaş koleksiyonundaki kürkler arasında en çok beğenilen ürünleri bir liste halinde sunduk.

Kışın en çok satın alınan kürk kumaş modelleri listesi:

 • Kürk Siyah Beyaz Çiçekli Kumaş 12
 • Kürk Lacivert Çiçekli Kumaş 11
 • Kürk Vişne Çürüğü Kumaş 10
 • Kürk Camel Kumaş 09
 • Kürk Mavi Kumaş
 • Kürk Bordo Kumaş

Bu listedeki ürünler %100 kürk görünüm ve hissiyatına sahiptir. Gösteriş ve ihtişam yönünden en kaliteli ürünlere sahibiz. İçinizdeki enerjiyi bu kürkler ile dışarıya yansıtmanız artık bizim aracılığımızla çok kolay. Siparişlerinizi oluşturun, kısa sürede güzel kumaşlara sahip olun. Zarif bir görünüme kavuşmak her kadının hayalidir. Bunun içinde gösterişli kıyafetlere ihtiyaç duyulur. Kürk en iyi alternatif. Hangi kıyafet türünde tercih ederseniz edin sizi tüm çevrenizden farklı kılar. Enerjisiyle kendinizi özel bir yere konumlarsınız.

kurk-kumas-4Kürk Kumaş Fiyatları

Kürk denildiğinde akla çok yüksek fiyatlar gelebilir. Çünkü çok gösterişli kumaşlardır bunlar. Haliyle kıyafetlerde de kimi zaman pahalı olabiliyor. Fakat kürk ile kürk kumaşı birbirinize karıştırmayınız. Evet, %100 doğal kürkler çok pahalıdır. Ama bunların kullanılmasının zaten etik olmadığı herkesçe malum artık. Suni kürk kumaşlar ise çok makul ve bütçeye dosttur adeta. Yüksek bedeller ödemeden rahatlıkla satın alabilir ve özel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Kaç TL? Kumaşların fiyatlarını belirleyen faktörler arasında en önemli şey üretim zorluğu ve kalitedir. Kürk kumaş ürünleri bu anlamda iddialı bir yapıya sahip. Fakat Yeşim Kumaş markası sayesinde artık uyguna kavuşabiliyorsunuz. Net bir rakam söylemek mümkün olmasa da fikir sahibi olmanız için bir ücret söyleyebiliriz. Metresi 300 TL’den başlar ve değişik oranlar ile karşılaşılır. Sezonda ve sezon dışında da listeler değişebilir. Koleksiyonlarımı her zaman günceldir. İnceleyebilirsiniz.

Online Kürk Kumaş Sipariş

Kürk siparişleri online platformlardan yapılmaktadır. İnternet teknolojisinin sağladığı kolaylıklardan faydalanarak 5 dakika içerisinde siparişinizi veriyorsunuz. Uygun fiyat ve çok sayıda ödeme seçeneğiyle gerçekleştiriyorsunuz tüm bunları. Nereden satın alınır? Yeşim Kumaş bu konunu merkezi. Binlerce kullanıcı her kış koleksiyonumuz sayesinde şaşalı bir gösterişi evine ve dolabına getirebiliyor. Siz de bu kişilerin arasına katılmak ve farkınızı göstermek istemez misiniz? O halde siparişlerinizi hemen şimdi oluşturmaya başlayın, fırsatlardan yararlanmaya geç kalmayın.

 

İlginizi çekebilir: Sonbahar/Kış Modasında 3 İplik Penye Kumaş

Benzer Yazılar