Genel

Sonbahar/Kış Modasında 3 İplik Penye Kumaş

3-iplik-penye-kumas-2

Soğuk kış günlerinin gelmeye başladığı şu zamanlarda bireyler doğru kumaş arayışı içerisindeler. 3 iplik penye kumaş bu tercihler arasında öne çıkarken, gardıroplara güzel kıyafetler tasarlamak mümkün olabiliyor. Bundan tasarlanan kıyafetler ile hem içinizi ısıtmanız mümkün hem de gündelik hayatta tarz olmanız sağlanmaktadır. Peki bu sene sonbahar kış kumaş modasında 3 iplikli penye kumaşların yeri ne?

3 iplik penye kumaş ürünleri 2 ipliğe oranla daha fazla kalındır. Bu da onu yaz mevsimi yerine sonbahar ve kış dönemleri için ideal kılmaktadır. Sezon geçişlerinde bireylerin en sık yaşadığı sorun, hava değişimlerine uygun bir kumaştan üretilen kıyafet bulmak. Çünkü genelde ya ince kumaşlar oluyor ya da aşırı kalın. İnce olanlar vücut ısısını korumada güçlük çeker. Aşırı kalın olanlar da ciddi bir terleme sorunu yaratır. Bu nedenle 3 iplik örgülü kumaşlar, sonbahar gibi geçiş dönemlerinde kullanıcıları rahatlatacak ürünlerdir.

Sonbahar mevsiminde gardıroplarda bulunacak pantolon, etek, elbise, bluz ya da gömleklerde kumaş seçimlerinize dikkat ediniz. 2 iplik örmeli penye kumaşların ince kalma ihtimali yüksek. Daha çok yaz mevsimine hitap eder. Bunun yerine 3 ipliğin kalın ama rahat yapısından faydalanmanız doğru bir karar olacak. Mevsimlik sweat ve kapüşonlu eşofman takımları size çok yakışacak.

3-iplik-penye-kumas-1

3 İplik Penye Kumaş

Sonbaharda 3 İplik Penye Kumaş Modası

3 iplik penye kumaş ürünleri 2 farklı türe ayrılmaktadır. Bunlardan ilki şardonlu 3 iplik çeşididir. İç kısmında şardonlama tekniği adı verilen ve tüylendirme olarak da ifade edilen özel bir yöntem uygulanır. Yumuşacık bir his bırakır vücutta. Sıcak tutar ama terletmez. Bu önemli bir faktör. Özellikle de sonbahar mevsiminde üşüme ile terleme arasında kalan bireylere doğrudan çözüm sunar.

Diğer bir çeşidi de normal 3 iplik penye kumaştır. Temelde şardonlanmamış penyelerdir bunlar. Daha çok kışa uygundur. Çünkü yüksek sıcak tutma özelliğine sahiptir. Sonbaharda pek fazla önerilmez. Peki sonbahar kış modasın 3 iplik penye kumaşların yeri nedir? Neler tasarlanabilir? Hangi kıyafetleri satın alabilirsiniz? İşte detaylar…

3 iplik penye kumaştan tasarlanabilecek kıyafet çeşitleri:

 • Sweat ürünler
 • Elofman takımları
 • Pijama takımları
 • Etek
 • Oda takımı
 • Yastık kılıfı
 • Ev tekstili
 • Elbise modelleri
 • Yelek modelleri
 • Pardösü
 • Tunik

3 iplik kumaş tekniği her türlü kumaş örmesinde kullanılabiliyor. Bunların arasında en popüleri ise penyedir. Aynı şekilde penyeden 2 iplik olanı da üretilmektedir. Yaz sezonunda da çok sık kullanılır. havalar soğumaya başladığında ise 2 iplik yerini 3 ipliğe bırakır. Sonbahar kıyafet trendlerinde düz ve canlı renklerin varlığını gözlemliyoruz. Yeni sezonda pastel tonlar yerini daha canlı renklere bırakacak. Pandemiden çıktığımız bu senede insanlar bastırılmış enerjilerini kıyafetleriyle de açığa çıkarmak istiyor. Siz de bu sene sonbaharda Yeşim Kumaş penye modelleriyle capcanlı tarzınızı yansıtabilirsiniz.

3-iplik-penye-kumas-3

3 İplik Penye Kumaş

2022 – 2023 sonbahar kumaş trendlerinde 3 iplik kumaş ürünleri:

 • İndigo Üç İplik Pamuk Penye Kumaş 17
 • Civciv Sarısı Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 16
 • Fuşya Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 13
 • Saks Mavisi Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 11
 • Kırmızı Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 10
 • Fıstık Yeşili Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 09
 • Bebe Mavisi Üç İplik Penye Kumaşı 01
 • Zümrüt Yeşili Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 15
 • Beyaz Sardonlu Üç İplik Penye Kumaşı 02

Kış Modasında 3 İplik Penye Kumaş

Havalar soğumaya başladı. İnsanlar gardıroplarına baktığında bir yenileme gereksinimi duyuyor. Ancak bu süreç sanıldığı kadar kolay değil. Her şeyden önce doğru kumaşlar seçilmeli ve bunlardan harika kıyafetler tasarlanmalıdır. Yahut giyim alışverişlerinde kumaş içeriklerine özen gösterilmelidir. Soğuk havalarda vücudu sıcak tutacak kumaş seçmek, her zaman için doğru bir karar değil. Bazı püf noktalarına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yıl kıyafet seçimi yaparken aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat edin.

Kış modasında 3 iplik penye kumaş tercih etmek için sebepler:

 • Kalın yapısı var. Soğuklardan sizi çok rahat korur.
 • Kalın olsa da hafif ve rahat bir kumaştır. Ferah bir kullanım sunar.
 • Hava akışı sağlar. Vücut sıcak tutulsa da terletme yaşatmaz bireylere.
 • Üstün dayanıklılık yapısı var. Kolay tahriş olmaz ve rengi kesinlikle solmaz.
 • Doğru talimatlar uygulandığında renk solmaları yaşanmaz.
 • Şardonlandığı için iç yüzeyleri yumuşacıktır. Cildi rahatsız etmez.
 • Fiyat açısından da makuldür. Emsali kumaşların performans ve fiyatları ile kıyaslarsak kesinlikle ilk tercih olabilecek konumdadır.

2 iplik ile 3 iplik penye kumaşlar birbirine çok yakın benzerlikler taşır. Görünüm itibariyle özellikle ayırt etmek çoğu kez zor oluyor. Ancak bu farklılığı sadece kalınlık ile ölçebilirsiniz.

3-iplik-penye-kumas-4

3 İplik Penye Kumaş

Online 3 İplik Penye Kumaş Siparişi

Nereden alınır? Kumaş satın almada doğru noktalar tercih edilmelidir. Her kumaş aynı kalitede olmadığı bilinmelidir. Aynı türlerin çok farklı kalite skalaları mevcut. Örmede kullanılan ipliklerin kalitesi ve örmenin güzelliği, o kumaşın seviyesini belirler. Haliyle fiyat oranları da değişir. Satın alınacak güvenilir bir adres arayanlar için Yeşim Kumaş mağazası her dönem zirvede yer almıştır. Üretimini yaptığımız her ürün sektörün en üst düzey kalitesine sahip. Aldığınız her kumaştan %100 memnun kalırsınız.

Nasıl alınır? Online sipariş için web site ara yüzümüzü daha da kullanıcı dostu hale getirdik. Yenilenmiş site tasarımız üzerinden çok hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Güncel kampanyalarımız, ücretsiz kargo imkanımız ve makul ürün oranlarımız ile bu kış gardıroplarınız harika kıyafetler ile donatılacak. 3 iplik penye kumaş satın almak için üye olma zorunluluğunuz yok. Sepete attığınız ürünleri doğrudan satın almaya dönüştürebilirsiniz.

3 İplik Penye Kumaş Fiyatları 2023

Yeni sezonda bireylerin kumaş tercihleri yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Elbette alışverişlerin gerçekleşmesi için uygun fiyatlı kumaş arayışları da devam ediyor. 2023 yılında 3 iplik penyelerin ücretleri bir kez daha ideal rakamlar ile koleksiyonumuzda yer alıyor. Kaç TL? Net rakamlar sürekli olarak sitemizde güncellenmektedir. Buradan bir oran vermek sizi yanıltabilir. Ama kumaşların metresini çok uyguna temin edebileceğinizi vurgulayalım.

3 İplik Penye Kumaş Pahalı mı?

En kaliteli 3 iplikler bile Yeşim Kumaş sitesinde uygun fiyattır. Model ve renk seçenekleri arasında en beğendiğinizi sepetinize eklediğinizde göreceğiniz rakamlar sizi fazlasıyla memnun edecek. Online mağazalar arasında bütçelere en uygun kumaşlar bizim koleksiyonumuzda yer alıyor. O sebeple rahatlıkla bu kumaş çeşitlerinin pahalı olmadığını söyleyebiliriz.

3 İplik Penyelerin Metresi Kaça?

Sitemizde kumaşlar metre hesabıyla satılmaktadır. En oranları ise 150 cm ortalamasındadır. İlk olarak dikmeyi planladığınız kıyafete ya da hazırlamak istediğiniz ev tekstili ürününe ne kadar kumaş gideceğini hesaplayınız. Sonrasında da siparişlerinizi oluştururken hesabın kaça geleceğini net öğrenebilirsiniz. Ama makul bir maliyet çıkacağından emin olabilirsiniz.

Yeşim Kumaş olarak sonbahar ve kış sezonlarında harika kıyafetler tasarlamanızı temenni ediyoruz. Sağlıklı ve şık görünümlü bir sezon geçirmeniz dileğiyle. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: En Şık Gömleklik Kumaş Çeşitleri | 4 Harika Kumaş

Benzer Yazılar