Pamuklu Vual Kumaşlar>Desenli Pamuklu Vual Kumaş

Vual Kumaş İç Gösterirmi ? Vual Kumaş Nasıldır?

yesim-kumas-vual-kumas-ic-gosterir-mi-vual-kumas-nasildir.jpg

Vual kumaş iç gösterirmi, vual kumaşın yapısı nasıldır soruları, vual elbise alacaklar için fazlasıyla merak edilmektedir. Vualin nasıl bir kumaş olduğu konusunda bilgi sahibi olmadan satın alınmaması gereklidir.

Vual kumaş iç gösterirmi? İnce dokumalı ve seyrek dokuma özellikleri bulunan ve saten kumaşla karıştırılan vual kumaş, parlak bir görünüme sahiptir.  %100 pamuktan üretilen bu kumaş doğal kumaş türleri arasında yerini almaktadır.

Vual Kumaş Özellikleri Nelerdir? Vual Kumaş İç Gösterirmi?

Vual, özellikle yaz mevsiminde kullanımı yaygın bir türdür. Hafif ve püfür püfür yapısı nedeniyle terletmeyen rahat bir kumaştır. Bu nedenle kuş aylarında kullanımı uygun değildir. Ancak ev tekstili ürünleri için de fazlasıyla tercih edilmektedir. Vual kumaş örtüler, perde ve tüller evinize şıklık katan tekstil ürünleridir.

Vual kumaş iç gösteren bir yapıya sahiptir. Bu nedenle genellikle dış giyim ürünlerinde tercih edilmektedir. Yazlık kıyafetlerin üzerine giyildiğinde transparan bir görünüm sağlayan vual kumaş son derece şık ve estetik bir kumaş çeşididir. Yarı şeffaflık özelliğinin yanı sıra kırışabilen bir kumaş olduğunun da bilinmesi gerekir.

Vual Kumaş İç Gösterirmi? Vual Kumaş Gömlek Özellikleri

İç gösteren yapısı özelliği nedeniyle, tasarım gömlekler için yaygın kullanılmaktadır. hoş bir kombinle kullanıldığı takdirde oldukça zarif bir görünüm elde edilmektedir. Genellikle plaj kıyafetlerinin üzerine giyilmektedir. Kelime anlamı olarak Türkçesi örtü ve peçe anlamına gelmektedir.

Pamuk ve keten kullanılarak üretilmesinin yanı sıra sentetik iplikler de karıştırılabilmektedir. Hem yaz kıyafetlerinde hem de ilkbahar kıyafetlerinde kullanımı yaygındır. Bunun dışında örtü ve eşarp olarak da tesettür giyimin vazgeçilmez kumaşları arasında yerini almaktadır.

Vual Kumaş Esnek mi?

Vual kumaş %100pamuktan üretildiğinde esnek bir kumaş olmamaktadır. Ancak içeriğinde sentetik iplikler de kullanıldığında az esnek bir yapıya sahip olabilmektedir. Hassas yapısı nedeniyle yüksek sıcaklıkta yıkanması uygun bir kumaş değildir.

Bu nedenle kuru temizlemede yıkanması veya ılık suda elde yıkanmalıdır. Bu durumda herhangi bir çekme durumu oluşmamaktadır. Doğal pamuklu yapısı, yumuşak dokusu ile çok tercih edilen bu kumaş türü alınırken kıyafet ölçüsü önemlidir.