Keten Kumaş|Yakma Keten Kumaş

Tarihin İlk Kumaşı Keten İle Tasarlanan Muhteşem Gelinlikler

tarihin ilk kumaşı keten

Muhteşem bir dokuya ve yapıya sahip olan tarihin ilk kumaşı keten, insanlık tarihinin ilk kullandığı kumaşlardan. Rahatlık ve kolay kullanılabilir olmasının yanı sıra doğal bir elyaftan üretilmiş bir doğal kumaştır. Dokusu gereği yumuşak olan bu kumaş organik ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Alerjen madde bulunmayan ketende hem şık hem de rahat etmeniz keten kumaş ile mümkündür. Keten kumaş rahat ve nefes alabilen yapıya sahiptir. Alerjen içerik barındırmayan bu kumaş her tarafından gönül rahatlığı ile kullanıma olanak sunar.

Tarihin ilk kumaşı keten, şık olmasının yanı sıra kolay dikime sahip her türlü kıyafet ya da tasarımda muhteşem duracak bir kumaştır. Ayrıca damatlar takım elbise seçimi yaparken rahat ve doğallığından dolayı keten kumaşı özellikle tercih ediyorlar. Yaz ayları için de çok kullanışlı olan bu kumaş kullanan kişiyi serin ve ferah tutar. Sıcaklık hissi vermeden ve bunaltmadan kullanılan keten kumaşta özellikle hava alabilmesi en önemli özelliğidir. Kullanan kişiye mükemmel bir his verecek olan keten adeta bulutların üzerindeymiş gibi rahat hissettirecek. Doğal içerikli olması nedeniyle tercih edilen keten herkes için en iyi ve kaliteli kumaşlardan.

Tarihin İlk Kumaşı Keten Artık Gelinlerin Tercihi Oldu

Özellikle son yılların modası olarak karşımıza çıkan sade ama rahat ve hoş bir gelinlik arayışında olan gelinlerin tercihi elbette ki tarihin ilk kumaşı keten oluyor. Bu nedenle keten kumaş gelinliklerde daha sık kullanılmaya başlandı. Daha ılık ve sıcak havalarda tercih edilen keten kumaşın mat ve hafif dokusu gelinleri cezbediyor. Gelinliklerin yanı sıra son yıllarda tekrar moda olan Helenistik dönem kıyafetlerinde de keten şık durmaktadır. Günümüzde uzun ve bacağı  komple yırtmaçlı elbiseler moda olduğu için keten kumaş bu tasarımlar için en uygun kumaş olacaktır. şıklık ve rahatlığa önem veren herkes için ideal bir kumaş olan keten daha birçok farklı tasarımlarda da kullanımı mümkün olan bir kumaştır. Ev tekstilinden giyim sektörüne kadar nerede ararsanız orada keten kumaş var.

Benzer Yazılar