Pamuklu Penye Kumaş

Penye Kumaş ile Nesilden Nesile!

Bebekken, çocukken, gençken ve yetişkinken ve elbette ki yaşlandığımızda da hayatımızda olan yani 7’den 70′ kelimesinin en doğru karşılığı olan penye, nesilden nesile her an hayatımızda olmaya devam ediyor. Pamuklu Penye kumaşımız doğanın dostu oluşu, alerji karşıtı ve cilt dostu yapısı ile yenidoğan bebeklerimizin bile cildine uygun olan gönül rahatlığı ile seçebileceğimiz bir kumaş. Yumuşacık, pamuklu, nemi emen, hava aldıran, alerji ve tahriş yapmayan bu kumaş; tişört, tayt, elbise, etek, şal, iç çamaşırı, hırka, sweat, çorap olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca gecelik, pijama, sabahlık şeklinde ev giyimi ve ev tekstilinde bir numaralı ve güvenilir tercihimiz oluyor. Pamuklu penye gece giyimi, çarşaf, nevresim ve yastıkla gönül rahatlığıyla uyuyabiliriz. Her dolaba lazım pamuklu penye kumaş, tesettür giyimde de en geniş yelpazede tercih noktası olmakta. Kot Kumaş 02 modelimiz ile, rahatlıkla kombinleyebileceğiniz penye, Düz Pamuklu Penye 03 modelimiz ile şık bir kombin oluşturmakta. Dore parlak detaylara sahip beyaz spor ayakkabı ve spor markalarının büyük spor çantası ile birlikte kombinleyebilir, zincir kolyeniz ve kırmızı-beyaz puantiyeli fularınız ile harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

Penye Kumaş Teknik Özellikleri

Pamuk iplikleri günlük yaşamda kullandığımız neredeyse her kıyafette karşımıza çıkar. Yatak çarşaf takımları ve havluların üretiminde kullanılan pamuklu penye kumaş çeşitleri doğal bir iplikten üretildiğinden tercih edilir. Örme ve dokuma tekniğiyle üretilen birçok kumaş çeşidinde kullanılır. Yumuşak olmaları, kullanım kolaylığı sağlamaları pamuklu penye kumaş özellikleri arasında yer alır. Penye, bir pamuk ipliği üretim yöntemi ve çeşididir. Pamuklu penye iplikler, diğer pamuk iplikleri gibi pamuk bitkisinin tohumlarından elde edilir. Pamuk bitkisi Türkiye ve dünyada pek çok ülkede yetiştirilir. Penye kumaş, bu ipliklerden üretilen pamuklu kumaş türüne verilen isimdir. Tarama işlemi yapılan ince ve kaliteli elyaf kullanılan kumaş çeşitleri olarak tanımlanabilir. Pamuklu penye kumaş ipliği, pamuktan daha yumuşak ve daha kaliteli hale getirilir. Ancak iplik haline gelmeden önce işlenir. Bu işlemin sebebi pamuklu penye kumaş çeşitlerinin daha yumuşak olmasını sağlamak içindir. Penye ipliği kaliteli olup düzgün görünümlü ve homojendir. Bu ipliklerden üretilen kumaşlar; yumuşak tutumlu, düzgün, sağlam, temiz ve parlaktır. Anlamı Fransızca’da “taramak” olan penye, Türkçe’ye ise üst giyim çeşitleri veya tişört olarak geçmiştir. Penye kumaşların kullanım alanları arasında elbise, bluz, gömlek, tişört, iç çamaşırı, ev giyimi, çocuk kıyafetleri ve ev tekstil ürünleri yer alır.
En üst kalite üretilen ve müşteri memnuniyeti garantili pamuklu penye kumaş ve düz pamuklu penye kumaş ve desenli pamuklu penye kumaş ürünlerimizin pek çok farklı renk seçeneğini penye kumaşlar bölümünden inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın