Kot Kumaş>kış koleksiyonu>Yün Ekose|Kış Koleksiyonu

Yün Ekose ile Muhteşem Sıcaklık!

Babaannelerimizin sıcacık evinde üzerimize iliştirdiği yeleğin, köylerimizde soğuk kış günlerinin ve serin bahar ayazında altına girdiğimiz yorganın, şehir hayatında oradan oraya arabamızla, toplu taşıma araçlarıyla yaptığımız yolculukların en kadim, en koruyucu, en sıcak tutan dostu kimdir deseler şüphesiz ki cevabımız her zaman tek ve nettir: Yün kumaş. Çok eski çağlardan beri birlikte yaşadıkları hayvan kürklerini kırparak yaptıkları kıyafetler ile vücutlarını koruyan atalarımız, o günden bugüne kadar uzanan yünün kıymetini en başından anlamışlardı. Sıcak tutan, ısıyı içeride bekleten ve aynı zamanda yumuşak bir tuşesi olan yün, ev tekstilinden giyim alanına kadar geniş bir yelpazede hayatımızda yerini almakta. Çapraz çaprazlanıp yatay ve dikey bantlar oluşturularak ortaya çıkan ekose ile kadim yün birleştiğinde ortaya yün ekose modelleri çıkmakta ve göz kamaştıran güzellikler sunmakta. Düz Pamuk Gabardin 11 modelimiz ile yaptığınız pantolonunuzun üzerine Yün Ekose 13 model kumaşımız ile boğazlı kazak yapabilir hatta midi boy hırka tercih edip içine penye boğazlı bluz giyebilirsiniz.

Yün Ekose Teknik Özellikleri

Koyun, keçi gibi hayvanların kürklerinden elde edilen yün, yumuşaktır ve kire karşı dayanıklıdır. Statiktir bir ürün olan yün, kolay kolay yırtılmaz. Isıyı içeride tutma özelliğine sahiptir ve soğuğa karşı da sıcağa karşı da korunma sağlar. Bizler yünü dayanıklı ve uzun süre kullanılabilecek halılar, kilimler; ceket, kazak ve eldiven gibi sıcak tutmaya yönelik kıyafetler yapmakta kullanırız. Ekose ise, iki veya daha fazla çoklu renkli iplerle çapraz çaprazlanmış yatay ve dikey bantlardan oluşan bir kalıptır. %100 saf yün olmayan ürünlerimiz, içeriğindeki yün miktarı sebebi ile kış aylarını sıcak ve konforlu geçirmeye olanak sağlar. Yün ekose; etek, pantolon, kaban, ceket, atkı, eldiven, şal, kazak gibi giyim alanlarında kullanım için uygundur. Yapısı gereği yumuşak bir tuşesi ve dökümlü sayılabilecek bir yapısı vardır. Tercih edildikleri oranda da hassas olan yünlü giysiler, özel bakım istemektedir. Doğru yıkar ve bakımlarını ihmal etmezseniz yünlü giysilerini uzun yıllar kullanabilirsiniz. Yünlü giysileri sık sık yıkamanız gerekmez. Lekeli bir bölge varsa, o noktayı temizlemeniz yeterli olacaktır. Sık yıkamak yerine havalandırmanız daha doğru olacaktır. Yıkama işlemi sırasında suyun kireçli olmamasına dikkat etmelisiniz. Makinede yıkayacaksanız, kireç önleyici tabletler kullanabilirsiniz. Makinede yıkama sırasında hassas çamaşırlar için olan 30 derece programını seçmelisiniz. Yünlü giysiler sıcak suda çekerler. Bu sebeple yıkamadan önce 1 saat soğuk suda bekletmenizde fayda var. Yünlü giysileri mecbur kalmadıkça yıkamanız gerekmez. Kurutma makinelerinde kurutmamalısınız. Kurutma için güneşsiz bir odayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca yünlü giysilerinizi ilkbaharda haşerelerden korumanız gerekir.

En üst kalite üretilen ve müşteri memnuniyeti garantili Yün Ekose ürünlerimizin pek çok farklı seçeneğini yün ekose seçeneklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın