Genel

Kutuplarda Bile Üşütmez Polar Kumaş

Kutuplarda Bile Üşütmez Polar Kumaş

Özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilen polar kumaş; sıcak tutması, ütü istemeyen yapısı ve hemen kurumasıyla dikkat çekerken, bilinenin aksine yün değil %100 sentetiktir. Dokunulduğunda kabarık koyun postunu andırsa da plastikten üretilmektedir.

Tüylenme yapmayan yumuşacık yapısı, leke tutmaması, ütü gerektirmemesi, çamaşır makinesinde yıkanıyor oluşu ve dayanıklı oluşu polar kumaşın bilinen en çok tercih edilme sebepleri arasındadır. Ancak polar kumaşla alakalı çok dikkat edilmesi gereken bir konu var!

Sıcak tutmasından dolayı çok ucuza satın alınan fakat nefes almayan zararlı ve kalitesiz sentetik malzemelerden üretilen polar ürünler adeta zehir saçıyor. Ucuza mal etmek için sağlığımızdan olmak sanırım hiç istemeyeceğimiz bir durum.

 Kaliteli Polar Kumaş Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle kaliteli polar kumaş pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Kalitesiz Polar kumaş ise pürüzlü ve sert bir yapıya sahiptir polar Fleece denen polar kumaşlardan farklıdır. Kaliteli Polar kumaş tüylenme yapmaz. Aynı zamanda kaliteli polar kumaşın en belirgin özelliklerinden biri de nefes alan yapısıdır.

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezi polar kumaş, çok geniş kullanım alanına sahiptir. Gelin bu kullanım alanlarını hep birlikte inceleyelim:

Özellikle terletmeyen, nefes alan yapısıyla bebek ve çocuk kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan Polar kumaş aynı zamanda kolay ve rahat kullanımı sebebiyle tercih edilmektedir.

Esnek ve dayanıklı malzemesiyle spor giyim sektörünün özellikle sonbahar ve kış aylarında gözdesi olan polar kumaşı birçok ünlü markanın koleksiyonları arasında görebilirsiniz.

Ayrıca birçok ev tekstili ürünlerinde de sıkça karşımıza çıkan polar kumaş battaniyeden, halı ve koltuk örtüsüne varana kadar birçok ev tekstili üründe görmeniz mümkün.

Hayvancılıkta ise bebek buzağıların kulak ısıtıcılarında kullanılan polar, astronotların iç çamaşırı ürünlerinde de kullanılmaktadır.

Çok geniş bir kullanım yelpazesi olan polar kumaş, aynı zamanda uzun ömürlüdür. Günümüzde bir restoranda yemek yerken üşüdüğünüzde size uzatılan şalın polar kumaştan imal ediliyor olması kesinlikle rastlantı değildir!

Anlaşılan polar kumaş daha uzun yıllar tekstil sektörü ve birçok sektörün gözdesi olmaya devam edecek!