Genel

Fransız Şifon Kumaş Modelleri

fransiz-sifon-kumas-modelleri-3

Fransız şifon kumaş modelleri, bu kumaş türünün arasında dünya genelinde en yaygın kullanıma sahip olan türüdür. Bunda şifonun ilk defa 1700’lü yılların başında Fransa’da icat edilmiş olmasının payı büyük. Fransız toplumu geçmişte olduğu gibi günümüzde de kumaş üretiminde oldukça iyi seviyelerde. Her sezon birbirinden özel ve desenli modeller ile dünya pazarında hatırı sayılı bir yerde duruyor.

Günümüz moda dünyasında şıklığı ve zarafeti temsil eden birçok kumaş bulunuyor. Trendleri belirleyen bu ürünler tekstilin her alanında yüksek oranda tercih ediliyor. Bunlardan birisi de şifonlardır. Ancak bilindiği üzere şifonlar da kendi içerisinde birçok farklı guruba ayrılmaktadır. Bunlara kısaca değinmekte fayda var:

  1. Multi Şifon Kumaş Modelleri: Bu ürünler, özellikle abiye ve gelinlik sektörlerinden vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Hem dolgun bir yapıdadır hem de dökümlü duruşa sahiptir. Ayrıca şal ve eşarp üretiminde de sıklıkla karşımıza çıkar. Düz ve canlı renkler kullanılır. Bazı modellerinde ise pastel renkler tercih edilmektedir.
  2. Janjanlı Şifon Kumaş Modelleri: Adından da anlaşılacağı üzere daha şık ve gösterişli olan kumaş türüdür. Işıkla temasında kumaşın albenisi daha da artar. Ayrıca çift iplik dokumasıyla ışıkta güzel bir renk ortaya çıkarır. Gelinlik ve abiye üretiminde yoğun bir şekilde kullanılır. Online satış mağazamız üzerinden en üst kalitedeki şifon kumaşlara ulaşabilirsiniz.
  3. Desenli Şifon Kumaş Modelleri: Şifon kumaşın dokuma teknikleriyle desenlendirilmesidir. Canlı ve enerjik oluşu bahar ve yaz aylarındaki tekstil ürünlerinde sık tercih edilmesini sağlar. Günlük elbiselerin yanı sıra şal ve eşarplar da sevilerek kullanılır.
  4. Fransız Şifon Kumaş Modelleri: Bu kumaş türünü diğerlerinden ayıran en önemli özellik, dökümlü ve yüksek kalitede olmasıdır. Ayrıca diğerlerine oranla daha fazla şık görünmektedir. Bu sebeple en çok tercih edilen kumaşlar arasında yer alır.
fransiz-sifon-kumas-modelleri-1

Fransız Şifon Kumaş Modelleri

Fransız Şifon Kumaş Özellikleri

Fransız şifon kumaş modelleri artık dünya genelinde bir trend haline geldi. Günümüzde birçok tekstil ürününün etiketine baktığımızda bu kumaşın ismini görürüz. Bunda elbette kaliteli ve şık duruşunun etkisi büyük. Ancak bununla da sınırlı değil. Diğer belirgin özelliklerinden bazılarını birkaç maddede belirtebiliriz:

  • İnce bir yapısı vardır. Bu da ona hafiflik katar.
  • Görüntüsündeki zarafet, kullanıcıları kendisine hayran bırakır.
  • Tiril tiril bir kumaştır. Bundan dolayı yaz aylarında harika bir kullanım imkanı sunar.
  • Tek katlı ve ince bir özelliği var. Bu sebeple iç göstermektedir. Fakat bunu önlemek için ince bir astar dikmek yeterli olacaktır.
  • Ütüleme yapılabilir, fakat sıcaklığın düşük ayarda olmasına dikkat edilmelidir.
  • Makinada ne yazık ki yıkanmaz. Düşük sıcaklıkta elde yıkama gerçekleştirilebilir. Eğer imkanınız var ise kuru temizlemeye vermenizi öneririz.

Yukarıda belirttiğimiz özelliklere ek olarak ince dokusuyla kolay kolay kir tutmadığını söyleyebiliriz. Bu durum bilineceği üzere ince dokumalı kumaşlara has bir özelliktir. Günümüzde Fransız şifon kumaş modelleri satan onlarca firma mevcut. Ancak siz de yüksek kalitede ve şık bir ürün istiyorsanız tek yapmanız gereken online satış mağazamızı ziyaret etmek. Özel kampanyalarımızdan faydalanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ürünleriniz kısa sürede adresinize ulaştırılacaktır.

Fransız Şifonu Nedir?

Bunun net bir tanımı yoktur. Diğer şifon türleriyle aynı şekilde açıklanabilir. Sadece şıklık ve kalite bakımından diğer türlerine oranla daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu kumaşın ilk olarak Fransa’da üretildiğini de unutmamak lazım. Yani çoğu şifona Fransız denmesi gayet doğal bir durumdur.

fransiz-sifon-kumas-modelleri-2

Fransız Şifon Kumaş Modelleri

Fransız Şifon Kumaş Fiyatları

Sentetik lif materyaliyle üretilen Fransız şifonlar, şıklık ve kullanım alanlarına göre oldukça düşük fiyatlı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Fakat net bir fiyat vermek ne yazık ki mümkün değil. Zira her kumaşın ücretini belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Kullanılan materyalin kalitesi, üretimdeki kalite, markanın güvenirliliği bunlara örnek olarak gösterilebilir. Fransız şifon kumaş modelleri konusunda en uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız Yeşim Kumaş markası sizlerin yanında. Sektörün en üst kalitedeki kumaşlarını sizlere sunarken aynı zamanda da her zaman için bütçenizi önemsiyoruz. Bu da bizi rakiplerimizden farklı kılan en önemli özellik. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Yazın Serin Tutan Kumaşlar – Terletmeyen 5 Kumaş