Kış Koleksiyonu>Flanel Kumaş

Flanel Kumaş ile Ekoseli Güzellik!

Sınırlarını her geçen gün genişleten, yüzlerce seçeneği ve kendini her sene güncelleyen alışkanlıkları ile çağımızın moda anlayışında kendimizi yansıtabileceğimiz seçenekler oldukça çoğalmakta. İster klasik giyinin, ister spor, ister sadeliği seçin, ister kontrastı veya dikkat çeken kombinleri, sıradışı tonlar moda anlayışımızda her karaktere ve tarza kolaylıkla cevap bulacak nitelikte. İşte giyim sektöründe ve ev tekstilinde her alanda karşımıza sıklıkla çıkan ekose ve çoklu desenli kumaşlar; biz doğduğumuzda vardı, muhtemelen bizden çok sonra da popülerliğini korumaya devam edecek. Üstelik ipliği pamuktan seçildiği takdirde yumuşak tuşesi olan, dökümlü denebilecek, rahat kullanım performansı sağlayan bir kumaş sahiptir Flanel Kumaş.. Okullarımızda üniformalarımızın, ev tekstilinde pikelerimizin, yatak örtülerimizin hatta perdelerimizin baş kahramanı ekoseyi en güzel haliyle yansıtan ve pazen kumaş ile eşleştirilen flanel, aslında bilinenin aksine pazen kumaştan kalınlık-incelik açısından ayrılır. Pamuklu yapısı sayesinde cildinizin dostu, bebeklerinizin cildi için ideal ve doğanın kahramanı flanel kumaşımızın joker eleman olduğunu belirtmek isteriz. Çok fazla yerde kendine alan bulan ve rahatlıkla kombinlenebilen flanel kumaşı, düz renkler ile birlikte giymekte fayda var. Günümüzün desen ile deseni kombinleyebilen moda anlayışına rağmen, ekose deseni herhangi bir desen ile kombinlemeniz boğucu bir görünüm yaratabilir. Bu sebeple Flanel Kumaş 09 model kumaşımız ile üreteceğiniz kumaşı düz renk pantolon ile kombinlemenizde fayda var. İçindeki sıcak tonları ile dikkat çekici kumaşımız oldukça şık ve güzel.

Flanel Kumaşın Teknik Özellikleri

Flanel kumaşı en çok ekose desenlerde görürüz. Ülkemizde ve diğer birçok ülkede kullanılan bu desen, İskoçlar için çok başka bir anlam taşımaktadır. İskoçlar, ekose deseni oldukça fazla benimsemişler; ulusal kültürlerinin ve kimliklerinin sembolü haline getirmişlerdir. Ekose denince, çoğunun aklına, asıl adı kilt olan ve ekose kumaşlardan yapılmış etekleri giyen İskoç erkekleri gelmektedir. Yüzyıllar boyunca bu kıyafet, önce dağlık alanlarda; sonra da geniş ovalarda yaşayanların geleneksel kıyafeti olmuştur. Kilt, İskoç’lar için çok önemlidir.  Ekose, bir desen çeşididir. İlk olarak dokuma kumaşlarda uygulanmış, zamanla; tekstil içinde ve dışında birçok üründe, desen olarak kullanımı yaygınlaşmıştır. Ekose desen, en az, iki farklı renk kullanılarak oluşturulur. Bu desende önemli olan, çözgüde kullanılan ipliklerin renk ve sayılarının; atkıda da, aynı sayı ve düzende kullanılmasıdır. Bu şekilde ortaya; çapraz çaprazlan inceli kalınlı; yatay ve dikey kesişen çizgilerden oluşan bir desen çıkar. Bu desenin düzenli tekrarıyla ortaya çıkan desene ekose desen denir. Halk arasında pötü kare (Fransızca ‘petit carré’ den gelen) olarak adlandırılan ve küçük karelerden oluşan desen de, aslında iki renkten yapılan bir ekose desendir. Günümüzde, iki renk kullanılarak yapılan ekose örnekleri yanında; oldukça fazla renk kullanılarak yapılan ekoseler de bulunmaktadır. Ekosenin yanı sıra birbirini tekrar eden minik, minimal desenlere sahip kumaş desenleri de flanel kumaş adı altında kendini gösterebilmektedir.

En üst kalite üretilen ve müşteri memnuniyeti garantili flanel kumaş ürünlerimizin pek çok farklı seçeneğini flanel kumaş bölümünde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın