Genel

En Şık Eşofmanlık Kumaş Çeşitleri ve 2023 Fiyatları

esofmanlik kumas 1

Erkek ve kadın giyiminde eşofmanlık kumaş sık kullanılır. Farklı kumaşlar kullanıldığında dört mevsime özel eşofman takımları tasarlanıyor. Bugün ne giysem diyen bir birey genelde gündelik ve spor giyim olan eşofmanları tercih eder. Ancak her kumaştan bu kıyafetler dikilmez. Ayrıca mevsimine göre de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Eşofmanlık kumaşlar nedir? Özellikleri neler ve 2023 fiyatları ne kadar bunları inceleyeceğiz.

esofmanlik-kumas-2

Eşofmanlık Kumaş

Eşofmanlık Kumaş Nedir?

Hazır giyim ürünlerinden biri olan eşofman takımlarının dikiminde kullanılan, mevsimine göre farklı kumaş seçenekleri sunan, bazen serin bazen de sıcak tutan kumaşlardan üretilen kumaş türlerine eşofmanlık kumaş denir. Hava alan ve terletmeyen olması beklenir. İki iplik pamuklu ürünler sık kullanılır ve satın alınır. Ama sadece bundan değil, daha birçok modelden de üretim mümkündür. İşte birkaç kumaş tavsiyesi…

Eşofman takımı yapmak için kullanılabilecek kumaş çeşitleri:

 • Polar kumaştan sıcak tutan eşofmanlar dikilebilir.
 • Penye kumaş sayesinde rahat ve hafif eşofman tasarımları yapılır.
 • Şanel kumaşla da eşofman dikilir.
 • Ketenle de farklı ve yaz ayları için ferah eşofman türü kıyafetler dikilebiliyor.

Eşofmanlık Kumaş Özellikleri

Hazır giyim kullanıcıları için giyecekleri kıyafetlerin kumaş özellikleri önem taşır. Çoğu zaman karar vermelerinde bu tür parametreler belirleyici olur. Buradan da denebilir ki eşofmanlık kumaş özellikleri merak edilir ve araştırılır. Göze çarpan temel özelliği hava alıyor oluşu. Nefes alırsa cildi de yormaz. Bu da onu daha kullanışlı kılar.

Eşofman takımlarının kumaşları vücudu sarmaz. Daha çok dökümlüdür ve kullanıcısına rahat bir giyim fırsatı tanır. Tek başına dikilebileceği gibi bazı tasarımlarda iç astardan da tamamlayıcılık özelliği kullanılmaktadır. Kışın da yazın da giyilen bir kumaş. Soğuk havada sıcak tutma, yaz aylarında da dökümlü oluşuyla serin tutma onun tercih edilişinde önem taşır.

Güzel bir eşofman kumaşı arayan Yeşim Kumaş koleksiyonlarını inceler. Çünkü binlerce farklı renk, tarz, tür ve desen kumaş var. Tüketici için çok çeşit önemli. Bu sayede tarzlarına en uygun olanı bulabiliyorlar. 0 (542) 525 11 82 hattımız bilgi temin etmek isteyen kişiler için 7/24 aktif.

esofmanlik-kumas-3

Eşofmanlık Kumaş

Eşofmanlık Kumaş Çeşitleri

Eşofman takımlarını 7’den 70’e herkes giyer. Çocuklar sağlıklı yönünden faydalanır, yetişkinler de hem şıklığını hem de ferah oluşunu sever. Her yaş ve stil için bir çeşit bulunur. Genelde düz renkler seviliyor olsa da 2023 trendlerinde desenli eşofman kumaşlarının da olduğu görülür. Bu ürünler kendi içlerinde farklı gruplara ayrılır. Diz yapmayan, iki iplik ve sıcak tutan eşofmanlar başlıca olanları. Bunları yakından tanıtmakta fayda var.

1)      Diz Yapmayan Eşofmanlık Kumaş

Eşofman kumaşları kırışma yapar. Ütü yapması da çoğu kez zordur. En çok da diz bölgesinde yaşanan kırışmalardan şikayetçi olur kullanıcılar. Oturup kalktıkça diz bölgelerinde yoğun kırışmalar meydana gelmektedir. Ama bazı kumaş türlerinden dikilen eşofmanlarda diz yapmaz özellik bulunur. Örneğin kış ayları için polar bunun için çok iyi. Ayrıca 2 iplik penyelerde de diz yapmazlık var. Birkaç kumaş önereceğiz size. Bu ürünler %100 Yeşim Kumaş markasına aittir.

Diz yapmayan eşofmanlık kumaşların listesi:

2)      İki İplik Eşofmanlık Kumaş Çeşidi

İki iplik kumaş, her tarz kıyafet üretiminde popüler. Aynı şekilde eşofman üretiminde de çok sevilir. Diz yapmaz, kumaş nefes alır. Ferah ve hafiftir. Yumuşak yapısıyla yazın da çok sevilir. Yeni nesil ve tarz eşofmanlarda iki iplik sizi farklı kılacak. Kendinizi özel hissetmek istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimizden birini seçin ve kalitenin farkına varın. İşte o liste…

İki iplik eşofman kumaşı tavsiyeleri:

 • En çok satan Gri İki İplik Penye Kumaş 03 eşofman
 • En çok satan Çıtır Çiçek Desenli İki İplik Penye Kumaş 01 eşofman
 • En çok satan Fıstık Yeşili Üç İplik Şardonlu Penye Kumaşı 09 eşofman
 • En çok satan Çiçek Desenli İki İplik Penye Kumaş 05 eşofman
 • En çok satan Sarı Detaylı Siyah Yün Ekose Kumaş 29 eşofman
 • En çok satan Çıtır Desenli İki İplik Penye Kumaş 06 eşofman
 • En çok satan Siyah Üç İplik Penye Kumaşı 07 eşofman

3)      Sıcak Tutan Eşofmanlık Kumaş Çeşidi

Kış aylarının başlamasıyla sportif ve gündelik tarzı seven insanlar, sıcak tutan kumaşların olduğu kıyafetler arıyor. Eşofmanlarda da sıcak tutan kumaşlar var. 3 iplik penye sıcak tutar. Hem alt hem de üst eşofman grubunda tercih edilir. Yeni kış trendlerinde bulunan çok güzel türleri var. Hem desenli hem de düz renkler popüler.

Eşofmanlarda sıcak tutan kumaş çeşitleri listesi:

 • Kışın sıcak tutan Taş Rengi Üç İplik Eşofmanlık Penye Kumaşı 20
 • Kışın sıcak tutan Zümrüt Yeşili Üç İplik Şardonlu Eşofmanlık Penye Kumaşı 15
 • Kışın sıcak tutan Fuşya Üç İplik Şardonlu Eşofmanlık Penye Kumaşı 13
 • Kışın sıcak tutan Saks Mavisi Üç İplik Şardonlu Eşofmanlık Penye Kumaşı 11
 • Kışın sıcak tutan Kırmızı Üç İplik Şardonlu Eşofmanlık Penye Kumaşı 10
 • Kışın sıcak tutan Fıstık Yeşili Üç İplik Şardonlu Eşofmanlık Penye Kumaşı 09
 • Kışın sıcak tutan Bebe Mavisi Üç İplik Eşofmanlık Penye Kumaşı 01

4)      Dökümlü Eşofmanlık Kumaş Çeşidi

Eşofmanın genel tanımı itibariyle vücudu aşırı sarmaması gerekiyor. Hafif dökümlü ya da full dökümlü seçenekleriyle kullanılmalı. Bunu sağlayan kumaşlar konusunda da ülkemiz hayli zengin. Tiril tiril dökülen, nefes alan, rahat rahat giyilen kumaşları firmamızdan satın alın ve kışa rahat girin. Hem teniniz sıcak kalsın hem de şık durun. Yeşim Kumaş online mağazası aktif ve alışverişleriniz için hazır.

Eşofmanlık Kumaş Fiyatları 2023

Eşofmanlık kumaş kaç TL’ye satın alınır? Bu soru, her şık görünmek isteyenin aklında belirir. Çok sayıda firma satıyor ve farklı farklı kalitelere göre fiyatlar veriliyor. Ama burada öne çıkan husus satış yapan firmanın kalitesi ve fiyat politikası. 2023 yılında sektördeki en uygun ve kampanyalı eşofman kumaşı fiyatları firmamıza aittir. Metresini 70 TL’den başlayan ve 200 TL’ye varan fiyat aralığında temin edebilir herkes.

esofmanlik-kumas-4

Eşofmanlık Kumaş

2023’te eşofman kumaşının metre fiyatı 75 – 200 TL aralığında. Çok canlı renklerden oluşan kumaşlar ile enerjinizi yansıtın, yahut pastel tonların büyüsünü kullanın. Bütçenizi sarsmadan en fırsat fiyatlarımızdan da faydalanın.  Desenli modellere de 130 TL civarlarına ulaşabileceğinizi unutmayın. Yeşim Kumaş markamız 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da en güzel rakamları sunmaya devam ediyor.

Online Eşofmanlık Kumaş Satın Al

Nereden satın alınır? Eşofman kumaşları online Yeşim Kumaş mağazasından satın alınır. Uygun fiyat, dönemsel büyük kampanyalar ve en kaliteli kumaşlar bu koleksiyonlarda güncel şekilde bulunur. Alışverişinizi hemen site üstünden oluşturabilir, yahut aklınıza takılanları önce bizlere telefondan sorabilirsiniz. 0 (542) 525 11 82 hattımız tamamen bu iş için kuruldu ve aktif. Ayrıca İstanbul showroom mağazamız üzerinden de doğrudan satış yapıyoruz. Çay içmeye ve güler yüzlü hizmetle tanışmaya davetlisiniz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Krep Kumaş Nedir? Nasıldır? | 2023 Fiyatları

Benzer Yazılar