Abiyelik Kumaşlar>Düz payetli kumaş

Payet Kumaş ile Işıl Işıl!

Bazılarımız daha pastel, daha sade, daha toprak tonları ya da daha minimal giyim tarzını seçerken; bazılarımız da tüm gözleri üzerine çeken, ışıltılı, iddialı, dikkat çekici ve göz dolduran şeyleri tercih ederler. Sadenin klas şıklığı, iddialının göz kamaştıran cazibesi derken; her tarzın kendine has muhteşemliği ile moda denen alanımız çeşit çeşit. Payetli kumaşlar özel günler için tasarlanır ve fantezi kumaş çeşididir. Payet denildiğinde her türlü ufak süsleme aklınıza gelebilir. Abiye giyimde meşaleyi taşıyan payet, ışığı yansıtması, üzerimizde pırlanta taşıyormuş havası yaratması, 500 kişilik bir ortamda tüm gözleri üzerine çekmesi ve elegan ağırlığı ile hepimiz tarafından tercih edilmekte. Kumaşın üzerine işlenen parlak, pullu, süslü, gösterişli pullara verilen isim olan payet; gelinlik dahil olmak üzere abiye giyim, özel gün ve davetlerde payet kumaş ile baş döndüren şıklık yakalarız. Ayrıca payet, spor parçalar ile kombinlenerek günlük yaşantımızda yerini almış durumda. Üstelik partilere katılırken tercih ettiğimiz düz payet kumaş, kendimizi disko topu deseninde hissetmemizi sağlayabiliyor. Son dönemin moda alışkanlıklarının eskiye dönüş, nostaljiye hayranlık olduğunu hesaba katarsak, tıpkı 60’lı yılların disco akımını doğum günü partilerimize payetler ile uyarlıyoruz. Payet elbise ile davetlere katılarak elegan şıklığı üzerinizde taşırken, stiletto veya spor ayakkabı, dar bir kot, kemer ve payetli askılı bluz ile abiye şıklığını anında günlük stile uyarlayabiliyorsunuz. Üstelik sadece kıyafet değil, çanta ve ayakkabı süslemelerinde, ev tekstilinde de payetin kullanıldığına şahit olabiliriz. Tunikler, A kesim bilek boy elbiseler, eşarplar, şallar, uzun hırkalar derken payetin tesettür giyimin de tercihi olduğunu görmekteyiz.

Payet Kumaş Teknik Özellikleri

Payetli kumaşlar işlemeli kumaş türüne girmektedir. Parlak, pullu, süslü, gösterişli, çeşitli kumaşlar üzerine işlenen pullara payet denir. Önünde, arkasında minik minik taşlar ve simler bulunmaktadır. Sedef, plastik veya metal türleri vardır Abiye üzerine işleme, çanta işlemesi, renkli işleme, gümüş ve altın işleme gibi farklı süslemeler için de kullanılır. Tek renk ve sık olarak işlenen düz payet kumaşların payetinin kalitesi ve işlemesi en üst kalitede üretildiği takdirde; bakım, yıkama ve kullanım önerilerine uyan kullanıcıya uzun yıllar kullanım olanağı sağlar. Başta gelinlik olmak üzere, tuvalet, nişan kıyafeti, çanta, eşarp, şal, abiye ceket vb. alanlarda kullanımı mevcuttur. Ayrıca günümüzde günlük şık giyim, şık spor giyim enerjisinde payetin kotlara süsleme olarak entegre edildiği, gömleklere eklendiği, payet bluzların spor parçalarla kombinlendiğini görmekteyiz. Kısmen ütülenmeye ve elde yıkamaya uygundur. Makinede yıkanması önerilmez. Kuru temizleme işimizi garantiye almak olabilir. Transparan kumaş üzerine yer yer payet süslemeleri, işlemeleri görmekle beraber; düz payet kumaş ile tüm yüzeyin payet kaplı olduğunu türünü de sıklıkla tercih etmekteyiz.

En üst kalite üretilen ve müşteri memnuniyeti garantili düz payet kumaş ve abiyelik zara payetli kumaş olarak listelenmiş ürünlerimizin pek çok farklı renk seçeneğini kategoriler bölümünde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın