Genel, fisto kumaş

Fisto Kumaşlar Ailenin En Romantik Üyeleridir

fisto-kumas

Fisto kumaşlar, üzerinde işlemeleri ve nakışları bulunan görünüş olarak dantele benzeyen pamuklu kumaşlar familyasına ait bir kumaş türüdür . Kumaşın ham maddesi pamuk vual ve yahut pamuk viskon olabilmektedir. Ayrıca pamuklu kumaşların sahip olduğu tüm özelliklere sahip olan doğal ve sağlıklı bir kumaştır.

Dantele benzeyen görünümü ile ağır ve şık duruşunun yanı sıra kendine ait bir tarzı vardır. Kumaşın yumuşak dokusu cildi rahatsız etmez. Çünkü, cildi tahriş edecek kızarıklık oluşturacak bir dokusu yoktur. Fisto kumaşlar ile tasarlanan kıyafetler zarif ve şık durur giyen kişiyi asla rahatsız etmez. Fistonun kullanım alanları açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Hemen hemen her alanda kullanıma sahip olan bu kumaş türü çokça tercih edilen bir kumaştır. Kumaşın duruşundaki asillik ve hoşluk özellikle kadın kullanıcılar tarafından çok sevilmektedir.

Fisto Kumaşlar Özellikleri Nelerdir?

  • Vücuda giyilirken ya da çıkartılırken statik elektrik oluşturmayan bir yapısı vardır. Bu özelliği ile rahatça giyebilirsiniz.
  • Kumaşın kirlenmesinden asla korkmamalısınız. Çünkü ne kadar kirlenirse kirlensin çok kolay yıkanabilen bir yapıya sahiptir.
  • Eğer, kumaşa ön işlem yapılmadı ise yıkama esnasında bir miktar çekme yapar. Bu dezavantajı nedeni ile yıkanırken dikkat edilmelidir.
  • Dayanıklı ve sağlam yapıya sahip bir kumaştır.
  • Kuru haline göre ıslak hali daha dayanıksızdır.
  • Çabuk kırışan kırışmaya karşı dayanıksız olan bir kumaştır fakat kolay ütü tutar.
  • Yıkama ve kurutma talimatlarına uyulduğu takdirde yıpranma olayı en aza iner ve deforme olması gecikir.
  • Alerjik reaksiyon, tahriş gibi rahatsız edici özelliği yoktur.
  • Doğallıktan yana olan, şıklığın ve zarafeti her zaman önemseyen herkesin bağımlısı olacağı bu kumaş ile tasarlanan kıyafetler içerisinde hiç olmadıkları kadar rahat olacaklardır.
  • Boya tutmaya yatkın bir yapısı vardır. Bu neden ile çok canlı ve parlak renklerde bulabiliriz.

Fisto Kumaşlar Nerelerde Kullanılır?

Fisto kumaşlar, kullanım alanı bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. En yaygın olarak, ev tekstili ve giyim sektöründe kullanılır. Özellikle masa örtüsü, koltuk örtüsü, nevresim takımları, yastık örtüsü ve benzeri ürünler üretmek mümkündür. Bunun yanı sıra giyim sektöründe kullanımı ise elbise, yelek, ceket, gömlek, etek, pantolon, bebek kıyafetleri gibi birçok giyim ürünü için de tasarımcılar kullanmaktadır.

 

 

 

Benzer Yazılar