Genel

En Güzel Kalın Kumaş Çeşitleri | 9 Kışlık Kumaş

kalin-kumas-2

Kış modasında zarafeti yakalamak isteyen kullanıcılar kalın kumaş çeşitleriyle bunu sağlayabiliyorlar. Sadece şıklık yetmez, vücudumu da korumak istiyorum diyenler için kaşe, yün, süet, welsoft, polar ve çok daha fazlasını değerlendiriyor. Türkiye’de kış ayları soğuk geçiyor. Kumaş çeşitleri de bu hava koşullarına göre tasarlanıyor ve satışa sunuluyor. Eğer henüz kış için gardıroplarınızı donatmadıysanız bu yazı sizlere harika faydalı gelecek. Sonuna kadar okuyunuz.

Kışın kıyafet alışverişi yaparken kriter olarak önceliklerimize sıcak tutma özelliğini koyarız. Cildi, vücudu korumak, hastalıklardan korunmanın en etkili yöntemidir. Ülkemizdeki soğukluklar düşünülünce de bu durum daha da değerli oluyor. Kalın kumaş seçerek kendimizi konforlu ve güvenli bir alana taşırız. Ama kalınlık yetmez. Şıklığı da yakalamamız gerekir. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Yeşim Kumaş ile aslında çok basit. Harika fikir ve önerilerimiz var.

En soğuk havalarda tercih edilebilecek kalın kumaş türleri:

 • Kalın viskon kumaş ürünleri
 • Kalın kaşe kumaş ürünleri
 • Kalın welsoft kumaş ürünleri
 • Kalın şanel kumaş ürünleri
 • Kalın polar kumaş ürünleri
 • Kalın kürk kumaş ürünleri
 • Kalın trençkot kumaş ürünleri
 • Kalın süet kumaş ürünleri
 • Kalın penye (3 iplik) kumaş ürünleri
kalin-kumas-1

En Güzel Kalın Kumaş Çeşitleri | 9 Kışlık Kumaş

Kalın Kumaş Nedir?

Genelde pamuk ürünlerinden üretilen, sık ve yoğun bir şekilde dokunan, üşümemek için en ideal seçeneği oluşturan ürünlere kalın kumaş denir. Bazen de deri, trençkot ya da süet gibi ürünler de bu kalın kumaşların kategorisine dahil edilir. Tamamen sonbahar ve kış aylarında kadın ya da erkek giyiminde kullanılır. Bazen de ev tekstili sektörünün ideallerindendir. Yaz için pek tavsiye edilmez. Ağırlıklı olarak vücut sıcaklığını korumaya dayalı üretim amacı var. Daha iyi anlamak için özelliklerini sizler ile paylaşacağız.

Kalın kumaşlar nasıl olur?

 • Kalın kumaşlar yoğun örgülü olur.
 • İnsan vücudunu sıcak tutar.
 • Kalın ama hafiftir. Bedeni yormaz.
 • Temizliği kolaydır.
 • Bazısı esner bazısı da esnek değildir.
 • Farklı renklerde ve farklı desenlerde üretilir.
 • Fiyatları satın alınabilir düzeydedir.

En Kalın Kumaş Hangisi?

Çok soğuk iklimde yaşayan bireyler sıklıkla en kalın kumaş hangisi? sorusunu gündeme getirir. Çünkü ne kadar kalın bir kumaştan üretilen kıyafet satın alınırsa, vücudun daha sıcak tutulacağı düşünülür. Bu kısmen doğru kısmen de yanlıştır. Zira her kalın kıyafetin sıcak tutacağı ya da yeteri kadar ısıtacağı anlamı taşımaz. Bazı kumaşların özellikleri rüzgarı ve soğuğu doğrudan önlemeye yönelik. Bunlar için tam bir koruma kalkanı demek mümkün. Trençkot ve deri kumaş bunun en güzel örneği. Zaten dış giyim tasarımlarında ağırlıklı olarak bu kumaşlar kullanılmaktadır. Ceket, pardösü, mont ya da kaban tercihlerinizde deri ya da trençkot kumaşlara yönelebilirsiniz.

En kalın kumaşlar listesi:

 • En kalın viskon kumaşlar
 • En kalın deri kumaşlar
 • En kalın welsoft kumaşlar
 • En kalın trençkot kumaşlar
 • En kalın polar kumaşlar
 • En kalın kaşe kumaşlar
 • En kalın şanel kumaşlar
 • En kalın süet kumaşlar
 • En kalın penye 3 iplik kumaşlar
kalin-kumas-3

Kalın Kumaş Çeşitleri

Kalın Kumaş Türleri

Kış için hangi kumaşların kalın tutacağı ve konforlu bir kullanım sunacağınız merak ediyor olabilirsiniz. Polar, kaşe ya da süet gibi kumaşlar sadece bu özelliklere sahip ürünler değildir. Başka çeşitler de var. Örneğin welsoft ya deri iyi bir tercihtir. Üstte çok şık durur. Giyildiğinde hafiflik hisseder ama sıcak bir durumu da yakalarsınız.

Hangi tür kalın kumaş satın alacağınız konusunda kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle bu konuda tarzınızın ne olduğuna karar verin. Çünkü stilinize uyumlu kumaş satın almak da sanıldığından değerlidir. Eğer sokak ve salaş tarzınız var ise deri ürünleri harikadır. Daha soft ve sakin bir karakteriniz var ise welsoft kumaş en iyisidir. Detaylara bakalım.

Kalın Welsoft Kumaş

Kalın olup da zarafet dolu olan en iyi kumaşlardan bir tanesidir. Yumuşacık bir yüzeyi var tende harika his bırakır. Üzerinizde taşırken hiç yorulmaz, varlığını bile hissetmezsiniz çoğu zaman. Aradığınız şey bu özelliklerdeyse mutlaka welsoft satın alın.

Nereden alınır? Kalın welsoft kumaşlar Yeşim Kumaş mağazasından satın alınır. Türünün en iyileri, en güzelleri ve harika renkleri sadece bizim koleksiyonlarımızda mevcut. 1000’den fazla kumaş çeşidi ile ülkenin en geniş koleksiyonu bize ait.

Kalın Deri Kumaş

Deriler insanların tarihteki en eski kullandığı kumaşlardan birisi. Günümüzde de bu gelenek hale devam ediyor. Suni ve gerçek olmaz üzere 2 formda deri üretiliyor. Her ikisi de güzel ve şık. Ayrıca kalın kumaş kategorisinde. Deri ceket, deri mont ya da deri etek sevenler kesinlikle 2023 kışında da bu kumaşı satın almalı.

Nereden alınır? Deri kumaş satış alanı çok geniş Kalite farklılıkları da buradan çıkıyor. En iyisine kavuşmak istiyorsanız şu an en güvenli noktadasınız. Dayanıklı ve zarif tasarımlı derileri görmek için hemen şimdi koleksiyonumuzu ziyaret edin.

Kalın Polar Kumaş

Kalın kumaş dendiğinde akla gelebilecek ilk kumaşlardan birisidir polar kumaş. Kalın ama nefes almada harika seviyede bir ürün. Hafifliğiyle de kullanıcılar onu çok seviyor. 2023 kumaş modasında yerini aldı. Siz de trendlere uyum sağlamak için polar kumaş tercih edin. Nereden alınabileceğinin yanıtı elbette Yeşim Kumaş. Tereddütsüz bir satış süreci yaşayacaksınız.

Kalın Kaşe Kumaş

Kalın kumaş trendlerinden bahsedip de keş kumaşlara değinmezsek olmaz. Bu nedenle de listemizin üst sıralarında yer alıyor. Pamuk ve polyester karışımıyla üretilmektedir. Kalın ve kısmen ağır bir kumaş fakat hava geçirmezlik yanıyla soğuk havalarda kesinlikle kullanmaktan keyif alacağınız kumaştır. Kendiniz kadar çocuklarınıza da bu kumaşları önerebilir, onların soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kalın Kumaş Fiyatları

Kış kumaşları yaza oranla biraz daha pahalıdır. Ama Yeşim Kumaş mağazasında her kumaşta olduğu gibi kalın kumaş modelleri de ucuzdur. 1 metrekare kalın kumaş satın almakta bütçeniz zorlanmaz. Kumaşın türü de elbette fiyatı belirler. 60 – 70 TL’ye de bulabiliyorsunuz 150 – 200 TL bandından da kalım kumaşlar bulunuyor koleksiyonda. Siz hangisini seçerseniz ona göre bir bedel ile karşılaşırsınız.

kalin-kumas-4

Kalın Kumaş Çeşitleri

Kalın welsoft, polar, kaşe, deri, trençkot ya da süet satın alacağınız zaman fiyat konusunda kalite kıyaslaması yapın. Günümüzdeki teknolojiler ile aynı görünümde çok kalitesi kumaş üretilebiliyor. Dikkatli olmalısınız. Ucuza almak isterken çok mağduriyet yaşayabilirsiniz. Her zaman güvenilir bir marka sizi mutlu eder. Yeşim Kumaş da bunun en iyi örneğidir. Üzülmez, mağdur olmaz, en güzel kumaşlardan en şık kıyafetleri tasarlarsınız. Üstelin en kalın kumaşları da makul oranlara sepetinize eklersiniz.

Online Kalın Kumaş Siparişi

Kalın kumaş online mağazadan satın alınır. Yeşim Kumaş da ülkenin en güvenilir ve çok çeşitli kumaş satış mağazasıdır. Kış kreasyonları en güzel koleksiyonlarımız sayesinde hazırlanıyor. Siz de markamızın zarafetinden ve kalitesinden faydalanın ve bu kış harikulade kıyafetler ile buluşun. Detaylı bilgi telefon hatlarımız üzerinden sizlere sağlanıyor. İyi günler diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: 2022 – 2023 Kışlık Kumaş Modası | En Güzel 9 Kumaş

Benzer Yazılar