Ayrobin Kumaş

Ayrobin Kumaşlar Rahatlığın Ve Şıklığın Adı Oldu

ayrobin-kumaslar

Geçtiğimiz yılın en çok kullanılan kumaşı olan ayrobin kumaşlar, (aerobin kumaş) bu yılın da modası olacak. Tesettür giyim ve tekstil ürünlerinde en çok kullanılacak kumaş olamaya adaydır.  Bununla birlikte ayrobin kumaş, hafif ve nazik yapıda bir kumaştır. Oldukça şık ve düzgün göründüğü için tercih edilme oranı artmaktadır. Hafif yapısı ile giyen kişiyi rahatsız etmez ve naif bir dokusu vardır. Bu nedenle cildi rahatsız etmeden rahat ve kaliteli bir kullanım sunar. Yediden yetmişe herkesin gözdesi olan ve herkes tarafından sevilen bir kumaş türüdür.

Ayrıca bu kumaş türü, pamuklu viskon ve polyamid karışımı hibrit bir kumaş türüdür. Pamuğun her kumaşa verdiği doğallık ve saflığı taşıyan ayrobin kumaş son derece rahattır. Ve yaz aylarında sevilerek kullanılacak bu kumaş verdiği serinlik hissi ile oldukça  konforludur. Bu nedenle bir kere kullanan kişinin bir daha vazgeçemeyeceği bir kumaştır.

Ayrobin kumaşlar büzgülü ve kırışık bir yapıya sahiptir. Görünüş açısından hafif kırışık ve büzgülü olması kumaşa ayrı bir hava ve tarz katmaktadır. Ayrıca  bu yapı ve kırışık görüntü kumaşa esneklik katmaktadır. Kullanım talimatına uyulduğu sürece uzun ömürlü kullanıma sahip bir kumaştır.

Ayrobin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Çok fazla renk yelpazesine sahip olan bu kumaş türü renkleri bünyesinde tutar ve yıkanma sonrasında renk atma yapmaz. Renkleri canlı ve parlak gösterir. Birçok kıyafette modeli olduğu gibi gösteren hoş ve alımlı bir kumaştır. Bu nedenle kullanımı kolay bir kumaştır. Ayrıca kolay temizlenebilen bir yapısı vardır. Kendinden kırışık ve büzgülü yapısı sayesinde kolay kırışmaz ve ütüleme zorluğu çıkarmaz. Bununla birlikte, ayrobin kumaşlar, renkli olduğu için ağartıcı kullanılmaz. Düşük ısıda yıkayıp kurutunuz. Bu yıkama talimatlarına uyulduğu sürece kullanım ömrü çok uzundur. Peki ,bu kadar artı özelliği olan ayrobin kumaşlar nerede kullanılmaktadır. Hep birlikte bakalım.

Ayrobin Kumaşlar Nerelerde Kullanılır?

Birçok alanda kullanılan ayrobin kumaşlar, özellikle günümüzde giyim sektörü ve ev tekstilinin gözdesi olmaktadır. Etek, bluz, gömlek, pantolon, ceket ve tesettür giyimde oldukça çok kullanılır. Ev tekstilinde ise çarşaf, yatak örtüsü, pike, koltuk örtüsü ve nevresim gibi birden fazla alanda kullanımı mevcuttur.

Benzer Yazılar