Ayrobin Kumaş

Ayrobin Kumaş İle Asil Ve Rahat Tasarımlar Yaratın

Ayrobin-kumas-ile-asil-ve-rahat-tasarimlar

 Ayrobin kumaş, son yılların tekstil ürünlerinde oldukça çok tercih edilen kumaş türlerinden birisidir. Özel iplerden dokunmuş dayanıklı ve şık yapısı olan bir kumaştır. Yapısı gereği yumuşak ve hoş dokusu ile birçok tasarımcının favorileri arasında yer alan bu kumuş, günümüz modasına damgasını vurmayı başarmıştır.  Polyamid ve pamuk viskon karışımından oluşan hibrit bir kumaştır. Pamuk viskonun verdiği doğallık ile oldukça rahat ve sağlıklı bir yapısı vardır. Muntazam yapısı ve harika dokusu ile bir kez kullananların vazgeçemeyeceği bir kumaştır. Şık duruşu ve kullanım rahatlığı sunan bu kumaş ile yaz aylarında serin, asil ve şık bir kullanım sunmaktadır. Giyim sektöründe en çok tercih edilen kumaş türleri arasındadır.

Ayrobin Kumaş Özellikleri Ve Yapısı

Ayrobin kumaş, görünüş bakımından kırışık ve büzgülü bir yapıya sahiptir. Bu yapısı ile oldukça kullanımı kolay ve şık duruşu olan bir kumaştır. Özellikle görünüşü itibarı ile birçok kıyafette modeli gösteren bir kumaş türüdür. Kırışık duruşu ve büzgülü yapısı ile esnek bir kumaştır. Buna rağmen kumaş kendini salmaz. Kırışık yapısı gereği kolay kırışmayan ve ütüleme gerektirmeyen bir dokusu vardır. Çok geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Birçok renk çeşidi ile kumaş renkleri oldukça canlı ve parlak gösterir. Pamuk viskon karışımı ve ince yapısı sayesinde sıcak yaz günlerinde rahatça kullanabilirsiniz. Kumaşın serin ve terletmeyen bir özelliği vardır. Ayrobin kumaş bakım ve temizlik önerilerine uyduğunuzdada oldukça uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Çok yüksek ısıda ve ağartıcı kullanılmadan yıkanılması gerekmektedir. Düşük ısıda yıkanıp asılarak kurutulmalıdır. Uzun yıkanmalar sonucunda bile renklerinin parlaklığı kaybolmaz.

Ayrobin Kullanım Alanları

Şıklığı ve rahatlığı bir araya getiren ayrobin kumaş, birden fazla alanda kullanılabilir. Bu kumaş giyim sektörü ve ev tekstilinde kullanılmaktadır. Giyim sektöründe ve özellikle tesettür giyim tasarımlarında çok sık kullanılmaktadır. Etek, ceket, gömlek, yelek ve pantolonlarda kullanılmaktadır. Ev tekstilinde ise çarşaf, örtü, yatak örtüsü, pike, nevresim, koltuk örtüsü ve masa örtüsü olarak kullanılabilir. Tasarlandığı her ürünü kaliteli, şık ve güzel gösteren bu kumaş hem dayanıklılığı hem de kullanışının rahat olması nedeniyle günümüzde vazgeçilmeyen bir kumaş türü olmuştur.

Benzer Yazılar