Genel

Ucuz Kumaş Çeşitleri ve 2022 Fiyatları

ucuz-kumas-2

Kumaş tercihlerinde daha makul bütçeler ayıran bireyler için ucuz kumaş seçenekleri öne çıkmaktadır. Ülkemiz kumaş üretimi bakımından zengin çeşitliliği bünyesinde barındırıyor. Hemen her bölgede özel ve farklı türlerin üretimi yapılıyor. Bu sektörde dışa olan bağımlılığımız oldukça az seviyelerde. Haliyle bu detaylardan sonra çoğu kumaş ucuz fiyatlara satın alma imkanının doğduğunu söyleyebiliriz.

Ucuz kumaş satın alabilmek için öncelikle o ürünün yerli üretim olması gerekmektedir. Yurtdışından ithal edilen malların satışı dolar üzerinden olduğu için uygun oranlarda bulmak çoğu zaman güç oluyor. Yerli ve milli fabrikalardan çıkanlarda ise çoğu zaman özel kampanyalar yapılmaktadır. Her bütçeden birey bu kampanyalardan faydalanabilir. 1 metre kumaşı 20 TL ile 40 TL arasında dahi bulabiliyorsunuz. Kaliteye göre seviyeler daha da artmaktadır.

Herkes günün modasına uymak, ev tekstilinde ya da giyimlerde bu trendlere uymak ister. Aslında her birey bunu fazlasıyla hak eder. Kimi bütçeler kısıtlı olduğu için isteklerini karşılamayacağını düşünebilir. Oya ucuza satılan kumaşlar sayesinde gönül rahatlığıyla arzulanan kumaşlara ulaşılabilir. Önemli olan fırsatları araştırmak ve doğru yerlerden kampanyaları takip etmektir. Bu yazımızda nereden alınır? Kaça alınır? Hangileri ucuz? gibi sorulara cevap vereceğiz.

ucuz-kumas-1

Ucuz Kumaş Çeşitleri ve 2022 Fiyatları

Ucuz Kumaş Çeşitleri

Her kumaşı fırsat fiyatlar ile satın almak mümkün değil. Sektördeki bazı ürünler çok üst kalitede olduğu ve üretimi hayli zahmet gerektirdiği için değerlerinden bir şey kaybetmesi mümkün değildir. Bu sebeple sizlere uygun oranlara satın alabileceğiniz kumaşların listesini yazacağız. Her biri kendi alanında eşsiz güzelliklere sahip. İşte detaylar…

Ucuza satılan kumaşların listesi:

 • Ucuz poplin kumaş
 • Ucuz keten kumaş
 • Ucuz viskon kumaş
 • Ucuz duck kumaş
 • Ucuz krep kumaş
 • Ucuz penye kumaş
 • Ucuz astar kumaş
 • Ucuz tülbent kumaş
 • Ucuz ayrobin kumaş
 • Ucuz kot kumaş
 • Ucuz plise kumaş
 • Ucuz file kumaş
 • Ucuz dalgıç kumaş

Yukarıda saydığımız ürünlerde dönemsel olarak uygun fiyat ile online sipariş verebiliyorsunuz. Metre üzerinden sipariş veriliyor. 1 metre ucuz kumaş ortalama 55 TL ile 90 TL arasında olabiliyor. Detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilir ya da takipte kalabilirsiniz. Yeşim Kumaş sektörde en çok fırsat dönemleri uygulayan bir markadır.

Ucuz Viskon Kumaş

Viskonlar son yılların popülerliği en yüksek ürünleridir. Özellikle giyim modasında çok fazla tercih edilmeye başladı. Hal böyle olunca talep de fazla oluyor. Ucuza satın almak isteyenler Yeşim Kumaş koleksiyonlarını takipte kalabilir.

Ucuz Penye Kumaş

Yaz aylarının favorisi olan penyeler, t-shirt modasının vazgeçilmezidir. Üzerine baskı teknolojisi de uygulandığı için çok sık satın alınmaktadır. Kendi modasını yaratmak isteyenler için penye kumaşı ucuza satın almak mümkün.

Ucuz Poplin Kumaş

Poplin kumaşlar ile yaz modasında çok şık ve renk dolu kıyafetler dikilebiliyor. Haliyle ucuz kumaş arayışı da bu modelde çok oluyor. Metresini uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Toptan satışlarda da oldukça makul seviyelere düşmektedir.

Ucuz Polar Kumaş

Kış mevsimindeki soğuklardan korunmak için polar kumaşları dolaplarımızdan hiç eksik etmeyiz. Yünlü ve pamuk olduğu için genel fiyatı bir miktar yüksek. Ama çok sevildiği de bir gerçek. Bu sebeple ucuza satın almak önemli bir konu haline geliyor. Neyse ki Yeşim Kumaş sayesinde bu imkana erişebilirsiniz.

Ucuz Kumaş Fiyatları

Kumaş satışlarında kullanıcılar için fiyat listesi çok önemlidir. Ne kadar makul oranlara ulaşılırsa bütçeler o derece rahatlar. Ucuz kumaş fiyatları da bu sebeple önemlidir. Her yerde bulmak mümkün değil. Dönemsel olarak fırsatları takip etmek ve bunlardan faydalanmak gerekir. Peki ne kadara satılıyor? Çok değişken bir fiyat uygulaması olduğunu belirtelim. Kimi kumaş modelinin metresi 40 TL civarlarında satılırken bazıları 100 TL’yi bulabiliyor. Burada hangi ürünü seçeceğiniz önemlidir.

ucuz-kumas-3

Ucuz Kumaş Çeşitleri ve 2022 Fiyatları

2022’nin ucuz kumaş fiyat listesi:

 • Ucuz penye kumaşın metresi – 55 TL
 • Ucuz keten kumaşın metre fiyatı – 75 TL
 • Ucuz poplin kumaş fiyatı – 65 TL
 • Ucuz şifon kumaşların metre fiyatı – 55 TL
 • Ucuz ribana kumaşın metresi – 65 TL
 • Ucuz viskon kumaş fiyatı – 75 TL
 • Ucuz tülbent kumaş metre fiyatı – 65 TL
 • Ucuz trençkotlu kumaş – 55 TL
 • Ucuz şile bezi fiyat – 85 TL

Ucuz Kumaş Kaç TL?

Net bir şey söylemek mümkün değil. Minimum 45 TL’den başlarken bu rakam türe göre çıkış göstermektedir. Sezonda da farklı listeler görürüz. Kış kumaşları biraz daha pahalı oranla satılır. Yazın ise daha makul oranlar görürsünüz.

Ucuz Kumaş Nereden Alınır?

En önemli konulardan birisi de ucuz kumaş nereden satın alınır? sorunsalıdır. Çarşıdan alacağınız ürünlere göre online siparişlerin her dönem daha avantajlı olduğunu net olarak söyleyelim. Çünkü online sitelerde dükkan kirası, eleman giderleri, elektrik ve stopaj gibi masraf kalemleri olmadığı için bu farklar kumaşlara indirim olarak yansıtılır. Zaten çok tercih edilmesinin de başlıca sebebidir bu durum.

Ucuz kumaşlar Yeşim Kumaş mağazasından alınır. Online koleksiyonumuzda yüzlerce farklı ürün yer alıyor. Her birinin ücreti piyasaya oranla çok makul seviyelerdedir. Viskon, keten, poplin, penye ya da şifon hangisi olursa olsun fark etmez satın alma esnasında avantajlı bir iş yaptığınızı hissedersiniz. Adresinize gelen ürünler ile de hayalini kurduğunuz kıyafetleri oluşturmak için imkan bulmuş olursunuz.

Ucuz Kumaş Pazarı

Kumaş pazarları kültürümüzün en eski uygulamalarından birisidir. Binlerce yıldan beri kumaş pazarları kurulur ve halk buradan ihtiyaçlarını uygun fiyatlara giderir. Ancak yaşadığımız çağ teknoloji devrimi olduğu için artık bu gelenek de online platformlara kaydı. Yani aslında her kumaş sitesi bir Pazar niteliğindedir. Peki ama ucuz kumaş pazarı nereden bulunabilir? Bunun elbette yanıtı Yeşim Kumaş mağazasıdır. Binlerce çeşidiyle ülkenin en büyük pazarına sahip. Oturduğunuz yerden birkaç tık ile tüm pazardaki ürünlere bakabiliyorsunuz.

Kumaş pazarının uygun fiyatlı olmasıdır makbul olan. Zaten mağazalarda pahalıya satılıyor bu ürünler. Kullanıcılar bu tür yerlerde bütçe dostu fiyatlar ile karşılaşmak ister. Bunu karşılayan marka sayısı ise günümüzde kısıtlı orandadır. Örneğin bir metre viskon kumaşı herhangi bir yerden 120 TL’ye satın alırken ucuz kumaş pazarlarında 75 TL’ye kadar bulabiliyorsunuz. 10-20 metreler satın alındığında ise bu indirimler kullanıcıları çok fazla rahatlatmaktadır. Hemen şimdi yaz ve kış koleksiyonlarımıza göz atın ve içinizi ısıtan ürünü sepetinize ekleyin. Kısa sürede adresinize temin edeceğiz.

Online Ucuz Kumaş Siparişi

Son olarak ucuz kumaşların online sipariş ile nasıl alınacağını anlatalım. Aslında çok basit bir uygulama sürecidir. Çeşitlere bakarak ihtiyacınız olanı sepetinize eklersiniz. Daha sonra da alışverişi tamamlamak için ödemenizi gerçekleştirirsiniz. Bu işlemin ardından ürünleriniz ambalajlanır ve kargoya verilir. Birkaç gün içerisinde kapınıza gelir. O çok sevdiğiniz ve harika kıyafetler tasarlayacağınız kumaşlarınıza artık sahipsiniz.

Yeşim Kumaş sektörde online işlem konusunda en iyi çözümleri sunan marka özelliğiyle öne çıkıyor. Siz de binlerce mutlu kullanıcı arasında yerinizi alabilirsiniz. Bunun için size bir tık kadar yakınız. Güzel ve keyifli bir alışveriş süreci diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Likralı Kumaş Nedir?