bambu kumaş

Taşlanmış Bambu Kumaş Teninize Bir Armağandır

taslanmis-bambu-teninize-bir-armagandir

tir.  d  Bambu ağacından elde edilen liflerden imal edilen taşlanmış bambu kumaş, anti bakteriyeldir. Pamukla kıyaslandığında daha iyi özelliklere sahip olduğu görülmektedir. Çünkü; defalarca yıkamadan sonra bile anti bakteriyel özelliğinden bir şey kaybetmemektedir. Doğal antibakteriyel özelliği ciltte alerji oluşumlarını engeller. Bambu ağacından elde edilen liflerin doğal özelliği olarak bambu kumaş yüksek elastikiyet özelliğine sahiptir. Kaşmir ve ipek kumaşların dokusuna en yakın dokuyu bu kumaşlar sunmaktadırlar.

Boyayı iyi derecede içine çekme ve yansıtma özelliğine sahiptir. Bu ürün hava geçirgenliğine sahip yapısı ile nefes alabilmekte ve terlemeyi engellemektedir. Bambu kumaş, ince yapısına zıt olarak oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ultraviyole ışınları azaltıcı bir özelliği bulunan ürün, sahip olduğu parlak görünümü nedeni ile merserizasyon gerektirmemektedir. Örme ve dokuma için çok uygun olan bambu lifi, farklı iplik türleri ile harmanlanarak kullanılabilmektedir. Boyanmasının ardından daha ışıltılı bir görünüme sahip olan taşlanmış bambu kumaş, giyim ürünleri üretiminde  de tercih edilmektedir.

Taşlanmış Bambu Kumaş Kullanım Alanları

Tekstil sektöründe, erkek ve kadın iç ve ya dış giyiminde tasarımcılar tarafından da sıklıkla kullanılır. Yatak çarşafları, tıbbi giyim, nevresim, perde, battaniye, gıda ambalajları gibi giderek artmakta olan kullanım alanlarına sahiptir. Tekstil sektöründe sıklıkla aranılan bir hammaddedir. Çünkü; sağlıklı bir ürün olmasının yanında, aranılan bir çok özelliğe sahiptir.  Hafifliği ve verdiği serinlik hissi ile yazlık kıyafetlerde kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır. Öyle ki; pamuktan daha yumuşak olan taşlanmış bambu kumaş, teri hızlı emme özelliğiyle dikkat çeker.

Bambu Kumaş Özellikleri

Bambu kumaş, özel bir bakım ve temizliğe ihtiyaç hissetmemektedir.  Çorap, paspas, battaniye üretiminde çok kullanılan bambu, farklı alanlarda  kullanılır. Çünkü, anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Yüzde yüz doğal yollardan elde edilen bambu kumaşı, çevreye gösterdiği saygı gereği zararlı atıklar oluşturmamaktadır. Kıyaslandığı diğer tüm kumaş çeşitlerine nazaran daha rahat ve hafif bir kumaş türüdür. Bambu ağacından saf olarak elde edilen katışıksız bambu kumaşı kalite yönünden en yüksek değerlere sahip olduğu bilinmektedir. Bambu ağacından doğal olarak elde edilen bambu kumaş farkını anlamanın en kolay yolu, kumaşa dokunmaktan geçer. Taşlanmış bambu kumaş,  o ipeksi, yumuşacık ve hafif dokusu ile insanı derinden etkiler.