Genel

Şile Bezi Kumaş Toptan Satış | 2022 Şile Bezi Trendleri

sile-bezi-kumas-toptan-satis-3

Şile bezi kumaş toptan satış hizmetlerimiz 2022 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki Şile bölgesine has olan ve dünya piyasasına ihraç ettiğimiz bu özel kumaş, gerek temel özellikleri gerekse şıklık bakımından kullananları kendine hayran bırakıyor. Kökeni asırlar öncesine dayansa da günümüzde popülerliğini hiç kaybetmeden ev ve giyim tekstil sektörlerinde tercih ediliyor. Gömlekten elbiseye, perdelerden koltuk kaplamalarına hemen her yerde karşımıza çıkan bu kumaşı, aşağıda detaylı bir şekilde sizler için derledik.

Şile bezi, el tezgahlarında dokunan ve dokuma materyali olarak pamuk ipliği tercih edilen özel bir üründür. Dünyadaki patenti Şile bölgesine aittir. Yurt dışına kumaş ihracatında lokomotif görevi görmektedir. Ev tekstilinde de sıkça karşımıza çıksa da asıl olarak yaz sezonlarında giyim sektörünün trendlerini belirleyen bir özelliğe sahiptir.

sile-bezi-kumas-toptan-satis-2

Şile Bezi Kumaş Toptan Satış

Şile Bezi Kumaş Toptan Satış Fiyatları

Bir kumaşın fiyatını belirleyen birçok etken vardır. Şile bezi kumaş toptan satış fiyatları da pamuk ipliği kalitesi, üretim kalitesi, miktar, kargolama ve ambalaj gibi faktörlere göre belirlenmektedir. Perakende satışta miktarlar genel olarak az olduğundan fiyatlar da bir miktar yüksek olabiliyor. Ancak toptan alımlar her zaman için daha fazla avantaj sunuyor.

Yeşil Kumaş online satış mağazasından yapacağınız toptan satışlarda her zaman için daha bütçe dostu olmaktadır. Üretici konumda olduğumuz için en üst kalitedeki kumaşları sizlere makul oranlardan temin ediyoruz. 2022 yılında da kumaş kataloglarımız belirlendi. Fiyat ve çeşitleri incelemek için sitemize göz atabilirsiniz. Bu kumaşı neden tercih etmeniz gerektiğini özetleyen özelliklerinden birkaçını belirtmekte fayda var.

  • Giyim sektöründe her trendlerde yer almaktadır. Şık ve zarif oluşunun bunda payı büyüktür. Yaz sezonlarında siz de kendinize harika bir elbise veya gömlek tasarlayabilirsiniz.
  • Yazın terletmeyen kumaşlar arayışında olanlar için Şile bezi harika bir alternatif oluşturur. Yapısında nefes alan bir özellik vardır ve bu sayede ciltler kuru kalır. Hafifliği de sıcak günlerde cildi yormaz.
  • Esneklik seviyesi diğer kumaşlara oranla daha azdır. Vücutta dökümlü durur.
  • Kolay ütü yapılabilir. Ayrıca doğru teknikler uygulandığında basit bir yıkama gerçekleştirilebilir.

Şile Bezi Kumaş Online Satış

Şile bezinin önemli bir özelliği de kültürel ve sanatsal motiflerle süslenmesidir. Anadolu’nun kadim simge ve sembolleri bu kumaşın üzerine işlenir ve ortaya harika bir ürün çıkar. Elbise ve gömleklerde bu yöntem sıkça kullanılır. Zahmet olduğu için düz haline oranla biraz fiyat farkı yaşanmasına sebep olabilir ancak Şile bezi kumaş online satış kanalları üzerinden makul fiyatlara temin edilebilir.

Aksesuar alanında da kullanılan bu kumaş genel olarak beyaz renkte tercih edilmektedir. Yer yer de desenli haliyle sevilerek kullanılmaktadır. Yeşim Kumaş yaz koleksiyonunda bulunan ve kullanıcılar tarafından çok sevilen ürünlerden bazıları şunlardır:

  1. Tarçın Etnik Desenli İpeker Şile Bezi Kumaş
  2. Pudra Etnik Desenli İpeker Şile Bezi Kumaş
  3. Fırça Desenli Şile Bezi
  4. Geometrik Desenli Şile Bezi Kumaş
  5. Fuşya Bürümcük Şile Bezi

Şile Bezi Kumaş Çeşitleri

Şile bezinden yapılan kıyafetler ile yaz sezonu hem şık hem de rahat geçiyor. En çok elbiselerde karşımıza çıksa da bayan ve erkek gömleklerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Kullanım çeşitliliği sayesinde her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Siz de yaz aylarında terletmeyen bir kıyafet arıyorsanız Şile bezi kumaştan üretildiğine emin olun.

sile-bezi-kumas-toptan-satis-1

Şile Bezi Kumaş Toptan Satış | 2022 Şile Bezi Trendleri

a)      Şile Bezi Gömlek

Kaliteli gömlekler Şile bezinden üretilmektedir. Bahar ve yaz sezonlarında sıkça giyilen gömlekler, cildi terletmemelidir. Zira rahatsızlık hissi verir. Hatta çoğu durumda alerjik reaksiyona bile sebep olabilir. Bu sebeple Şile bezi kumaş toptan satış işlemi ile harika gömleklere sahip olabilirsiniz.

b)      En Ucuz Şile Bezi Elbiseler

Elbise üretiminde çok fazla kumaş kullanmak mümkün. Ancak Şile bezi kadar hafif ve kaliteli olanın yerini hiçbiri tutmaz. Bu sebeple son yıllarda kumaşa olan talep hayli arttı. Geçmişte dokuma tezgahlarında hazırlanan bu kumaş yoğun talepten ötürü artık fabrikasyon olarak üretilmektedir. Kalitesinden bir şey kaybetmemesine rağmen fiyatı da daha makul oranlara düşmüştür. Bu sayede en ucuz Şile bezi elbiseler dikebilir, kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: 2022 Yılı Desenli Tülbent Kumaş Fiyatları