Şifon Kumaşlar

Şifon Kumaş İle Uçuşan Kıyafetler

sifon-kumas

Şifon kumaş, hemen her türlü sosyal alanda giyilebilecek bir kumaş türüdür. Bununla birlikte sahip olduğu desene göre de değerlendirilmelidir. Örneğin uçuşan çiçeklerle bezenmiş açık renk bir şifon ile dikilmiş  kıyafetle ciddi bir iş toplantısı yapmak zor olur. Ancak her ortam için üretilmiş bir çeşidini mutlaka bulabileceğiniz bu kumaş ile yaz ayları çok daha serin geçer.

Önceden ipek iplikler kullanarak üretilen bu kumaş son dönemde pamuklu şifon kumaş olarak çok daha fazla kullanım alanı bulunur. Pamuk iplik kullanılarak üretilen çeşidi çok daha sağlıklı ve hava geçirgenliği olan bir kumaş olduğundan terletme yapmaz. Çok daha fazla nem alma özelliğine sahip olur.

Her genç kızın ve kendini genç hisseden kadının gardrobunda mutlaka şifon kumaş ile yapılmış bir kıyafet bulunmalıdır. Bu kumaş giyen herkese kendini iyi hissettirme özelliğine sahiptir. Özellikle yaz aylarında hafif bir rüzgara dahi tepki vererek uçuşması ve bu sırada teni okşaması inanılmaz mutluluk verici bir histir.

Abiyelerde Düz Şifon Kumaş Tercih Edilir

Abiye için daha çok düz renk şifon tercih edilirken, günlük kıyafetlerde desenli olanı çok daha uygun bir tercih olarak karşımıza çıkar. Abiyeler, mezuniyet partileri, balolar, düğün ve nişan daveti gibi ortamlarda giyilmesi ve çok daha dikkat çekici olması için tasarlanır. Bu nedenle düz şifon üzerine taş ve işlemeler yapılmaktadır.  Bu sayede abiyeye bir ışıltı katılmakta ve dikkat çekici olmaktadır.

Yaz kumaşı olarak adlandırılmakta olan şifon, sıcak bahar günleri ve yazdan kalma sonbahar günlerinde de kullanılabilir. Kelebek kanadı kadar hafif olan bu kumaş ile kendinizi bir kelebek kadar hafif ve güzel, aynı zamanda özgür hissedeceksiniz. Değişime açık olan herkese hitap eden bu kumaş, geleneksel anlamdaki kıyafetlerin içinde kombinlenerek de kullanılabilir

Bu kumaş aynı zamanda en özel günlerinizde size eşlik edecek olan nadir kumaşlardan biridir. Kaliteli bir şifon kumaş, bir kadının kendini özel ve güzel hissetmesini sağlayacak kıyafetler tasarlanmasına ilham olmaktadır. Bununla birlikte sağlıklı liflerden üretildiği için alerjen etkisi de en aza indirgenmiştir.

.

 

Benzer Yazılar