Saten Kumaş

Romantizmin Kumaşı Saten

romantizmin-kumasi-saten

Romantik kumaş denilince akla ilk gelen kumaşlardan olan saten kumaş muhteşem parlak yapıya sahip olan bu kumaşlar kullanan herkesi kendine hayran bırakıyor. Kaliteli yapısı gereği kullanan herkesin memnun kaldığı göz kamaştıran bir kumaş türüdür. Kullanılmaya ilk başlandığı andan günümüzü kadar herkesin severek kullandığı modası eskimeyen, kaliteli ve değerli kumaşlar arasında olan romantizmin kumaşı saten muhteşem yapısı ile kullanan kişiye mükemmel hisler yaşatıyor. Vücuda değdiği anda ten hissi veren mükemmel dokusu rahatsızlık hissini ortadan kaldırıyor. Zarif ve şık duran saten kumaşı diğer kumaş türlerinden ayıran bir özelliğinin de yine diğer kumaş türlerine nazaran daha pahalı olmasıdır.

Romantizmin kumaşı saten, üretim aşaması zor ve emek isteyen bu kumaştır. Piyasaya da haliyle pahalı değerden sunulmaktadır. Saten kumaş dokunması sırasında ipler birbiri üzerine gelerek sık bir şekilde dokunur bu dokuma tarzı sateni hem kaliteli hem dayanıklı hem de muhteşem kılar. Saten kumaş ince ve kalın olmak üzere iki türü bulunabilen bir kumaştır. İnce satenler kalın saten kumaşlara göre daha hızlı yırtılabilir ve deforme olabilir olacağından pek fazla tercih edilmezler. Şık, zarif ve hoş durmasının yanı sıra ten hissi veren saten kumaşlar oldukça rahattır.

Romantizmin Kumaşı Saten Kullanım Alanları

Romantizmin kumaşı saten, birçok tasarımın göz bebeğidir. Özellikle gece elbiselerini tasarlamak amacı ile kullanılırlar. Şık bacağı yırtmaçlı uzun askılı bir abiye elbise saten kumaşta şık duracaktır. Saten kumaşın birçok tasarımda kullanılmasının ana sebebi dayanıklı ve hoş görünen bir kumaş olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle bir tarafı kaygan ve parlak diğer tarafı ise mattır. Kaygan ve parlak tarafı kullanılırken mat tarafı ise vücutta rahatsız bir his oluşturmaz. Her renkte bulunan saten kumaşlara baskı yapma imkanı da vardır. Romantizmin kumaşı saten, giyim sektöründe çok kullanılmakla beraber başka kullanım alanları da elbette mevcuttur. Özellikle ev tekstilinde zevk sahibi herkes tarafından kullanılmaktadır. Nevresim takımı olarak kullanılabilen saten kumaş ayrıca koltuk örtüsü ve perde olarak da şık duracaktır. Gömlek, etek, elbise ve gecelik tasarımlarının ise baş tacıdır.

Benzer Yazılar