Viskon Kumaş

Pamuklu Viskon Kumaş İle Teninizi Ödüllendirin

Yavaş yavaş kış aylarının bitmesi ve bahar aylarının gelmesinin yaklaşması ile bahar ve yaz kıyafetlerimizi de gözden geçirmenin zamanı geldi. Bahar ve yaz dolabımızda bulunması gereken elbiselerimizi ve bluzlarımızı da elden geçirmek gerekiyor. En sağlıklı yaz kumaşlarından olan pamuklu viskon kumaş ile yapacağımız elbise ve bluzları tasarlamalıyız.

Neden pamuklu viskon? diye soranları duyar gibiyim ama merak etmeyin şimdi anlatıyorum. Pamuklu viskon , özel bir kumaştır. her mevsim kullanımı mümkün olsa da en çok kullanıldığı mevsimler bahar ve yaz mevsimleridir. Nedenine gelecek olursak kış kumaşlarına nazaran daha ince bir kumaştır. Yumuşak ve dökümlü olan duruşuyla teninizden adeta kayarak dökülür. vücudunuzun her hareketini yansıtan bir kumaştır. bu kumaş sayesinde dişiliğinizi en üst noktada hissedecek ve hissettireceksiniz.

Pamuklu viskon kumaş, pamuk iplikle üretilen bir kumaş türüdür. Genellikle elbise ve üst giyim ürünlerinde sıklıkla kullanılmasına rağmen son dönemde modacıların hayal güçleriyle pek çok giyim parçasında kullanılmaktadır.

Bu kumaş önceden ipek iplikler kullanılarak yapılmaktaydı. Ancak zamanla ipek iplikte artan maliyeti karşılayamayan üreticiler polyester ve pamuk ipliklere geçiş yaptılar. Polyester, pamuğa nazaran çok daha ucuz olsa da kalite bakımından pamuk daha üstündür. Hem polyester terletme yaparken pamuklu olan viskon terletmez. Üstün bir nem emici özelliğe sahiptir. Ancak biraz daha çabuk kırışır, yalnız çok kolay ütülenir.

Pamuklu viskon kumaş ile yapılan kıyafetlerde teninize alerji yapacak bir madde bulunmaz. Baskısı da tenle temas etmeyen dış yüzeyine yapılır. Dolayısı ile sağlıklı bir kumaştır. hemen herkesin çekinmeden rahatlıkla kullanacağı bu kumaş türü pek çok renk seçeneğine sahiptir.

Pamuklu Viskon Kumaş Özellikleri

  • Pamuklu olduğu için terletmez.
  • Pürüzsüz bir dış yüzeye sahiptir.
  • Kolay ütülenir.
  • Nem emici özelliğe sahiptir.
  • Yumuşak ve dökümlü bir duruşa sahiptir.
  • Kadın giyim ürünlerinde sıklıkla kullanılır.
  • Sağlıklı bir kumaştır.
  • Renk ve desen konusunda çok zengin bir yelpazeye sahiptir.
  • Hemen her giyim parçasında kullanılabilir.

Yıkama Ve Ütüleme

Genelde renk solmalarına karşı 40 derecenin üzerine çıkılmaması özellikle tavsiye edilir. Ütü konusunda da ütülerde bulunan pamuklu viskon kumaş düğmesine getirilmesi yeterlidir. Ancak ayar düğmesi yoksa 2 ve ya 3. ayarda ütüleme yapılabilir.

 

 

 

Benzer Yazılar