Genel

Kıyafet Seçerken Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

kiyafet secerken hangi kumaslar tercih edilmeli 4

Bir kıyafeti güzel ve şık gösteren en önemli faktör kumaşlardır. Bu nedenle kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? konusunu her birey bilmeli. Özgüveni yüksek bir kişisel moda yaratmak istiyorsanız elzem bir durum. Günümüzde bin bir çeşit kumaş var. Çoğu kez hangisinin hangi modaya ve mevsime uygun olduğunu bilmiyoruz. Materyalinden özelliğine, sağlıklı oluşundan dayanıklılığına kadar çok sayıda faktörü göz önünde bulundurarak güzel bir liste hazırladık.

Giyeceğiniz bir kıyafet ister elbise olsun ister etek, güzel görünmesi önemlidir. Ama sadece güzel görünmek, huzurlu bir kullanım için yeterli olmuyor ne yazık ki. Biraz da cildinizi düşünmelisiniz. Ama korkmayın. Her iki özelliğe de sahip kumaşların üretimini yapıyoruz. Yani hem özel ve şık görünüyorsunuz hem de sağlıklı ve ferah kullan imkanını buluyorsunuz. Peki kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? İşte cevabı…

kiyafet-secerken-hangi-kumaslar-tercih-edilmeli-1

Kıyafet Seçerken Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Kıyafetlerde tercih edilmesi gereken kumaş modelleri listesi:

  • Keten Kumaş Modelleri
  • Penye Kumaş Modelleri
  • Şanel Kumaş Modelleri
  • Viskon Kumaş Modelleri
  • Kadife Kumaş Modelleri
  • Polar Kumaş Modelleri
  • Kaşe Kumaş Modelleri
  • Flanel Kumaş Modelleri
  • Welsoft Kumaş Modelleri
  • Tülbent Kumaş Modelleri

Kıyafet Alırken Hangi Kumaşı Tercih Etmeliyiz?

Günümüzde üretilen her kumaşın masum olduğunu söylemek hatalı bir söylem olur. Birçok kıyafetin üretiminde tercih edilen kumaşlar, insan sağlığını riske atabiliyor. Kimisi riske atmasa bile ne yazık ki rahatsız edici bir kullanım süreci yaratmaktadır. Sadece çocuklar için geçerli değil bu, yetişkinler de aynı şekilde seçimlerinde özenli davranmalıdır. Özellikle de sıcak yaz aylarına gelindiğinde bu özen iki kat artmalıdır. O hal de kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? sorusunun yanıtına geçelim.

Kıyafet Alırken Doğal Kumaşlar Tercih Edilmeli

Bir kıyafet eğer içinde rahat olursanız ve ferahlık hissederseniz güzeldir ancak. Bunu da en iyi doğal kumaşların özellikleri sayesinde yakalamak mümkün olabiliyor günümüzde. Bu tür ürünler doğal olan materyallerden üretilmektedir. Pamuk, keten ve ipek gibi %100 sağlıklı ve tamamen doğal materyaller dokunarak kumaşlar elde ediliyor. Burada keten kumaş modelleri ve tülbent kumaş modelleri iyi bir seçim. Ayrıca viskon kumaş ürünlerinden de güzel kıyafetler satın alabilirsiniz.

Kıyafet Alırken Pamuk Kumaşlar İyi Bir Tercihtir

Pamuk materyalinden üretilen her kumaş kıyafet için en iyi alternatifi sunar size. Ama %100 pamuk olan kumaşlar önceliğiniz olmalı. %70’e %30 karışımları da seçebilirsiniz elbet. Pamuk desenli viskon kumaş elbise ve bluzlerde çok uyumlu oluyor. Zarafet öne çıkıyor bu birliktelikten. Kökeni bitkisel olan ve elyaftan üretilen bu kumaşları gardıroplarınızda muhakkak tercih edin. Pişman olmayacaksınız. Özellikle de eğer iç çamaşırı ya da t-shirt alacaksanız muhakkak %100 pamuk olduğundan emin olun.

kiyafet-secerken-hangi-kumaslar-tercih-edilmeli-2

Kıyafet Seçerken Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Kıyafette İpek Kumaşları Tercih Edin

İpek, günümüzün en değerli kumaş üretme materyallerinden biri. İpek böceklerinin kozalarınca üretilen bu kumaşlar oldukça zor ve zahmetli bir sürecin ardından hazır hale geliyor. Oldukça hassas ve değerli bir kumaş. Ama kullanımının ferahlığı ve şıklığı tarif edilmesi mümkün olmayan bir düzeyde. Eğer hassas davranırım diyorsanız her türlü kıyafetinizde bu kumaş türünü tercih edebilirsiniz. Kaygan ve hafif yapısıyla iç çamaşırlarınızda da kullanabilirsiniz. Çok rahat edeceğiniz kesin.

Keten Kumaş Kıyafette İyi Bir Tercihtir

İnsanoğlu ile ilişkisi en eski olan kumaş türü ketenlerdir. Bitkideki liflerin dokumasıyla elde edilir. Zahmet bir üretimi vardı ama günümüzde artık fabrikasyon üretimi yapıldığı için makul fiyatlara da ulaşılabiliyor. Eskiden lüks olan keten bugün her bütçeye hitap ediyor. Kırışmaya müsait olsa da yaz aylarında çok ferah tuttuğu için öncelikli kıyafet kumaşıdır demek mümkün. Özellikle elbise ve gömleklerde müthiş bir tarz yaratır.

Kıyafet Seçerken Yün Kumaş Tercih Edin

Bu kumaşlar hayvansal ürünlerdir. Kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlardan biridir. Yün kumaşlar genelde koyun yününden elde edilmektedir. Koyundaki yün kalitesine göre uzun ya da kısa olma özelliği taşır. Kışın ağırlıklı kullanılsa da yaz aylarına uygun modeller de üretiliyor bu kumaştan.

Akrilik Kumaşı Kıyafet Seçerken Tercih Edebilirsiniz

Kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt da akrilik materyalinden üretilen kumaşlardır. Bu kumaşların yapısında polyester bulunur. Özellikle rahat ve hafif bir kumaştan kıyafet arayanların sıklıkla tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Ayrıca dayanıklıdır da bu kumaşlar. Çamaşır makinasında ya da elde rahatlıkla yıkayabiliyorsunuz. Her türlü giyim ürünü üretilebilmektedir.

Suni Kumaşlar Tercih Edebilirsiniz

Bu tür kumaşlar yapay yollar ile elde edilir. Genelde bir kumaşı yapay yollar ile taklit etmeye dayanan üretim prensibi vardır. Eğer doğru teknikler kullanılırsa kaliteli bir kumaş üretilebiliyor. Yeşim Kumaş mağazasında bu kumaşlardan bolca bulabiliyorsunuz. Hemen hatırlatalım kumaş koleksiyonumuzda 1000’den fazla ürün var ve bunların içerisinde suni olan kumaşlar da mevcut. Hemen ziyaret edin ve siparişlerinizi pratik bir şekilde oluşturun.

kiyafet-secerken-hangi-kumaslar-tercih-edilmeli-3

Kıyafet Seçerken Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Çocuklara Kıyafet Alırken Hangi Kumaşları Tercih Etmeliyiz?

Kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? sorusu sadece yetişkinler adına değil, bazen de çocuklar için sorulmaktadır. 14 yaşın altındaki çocukların ciltleri hassas kabul edilir ve kıyafet seçimlerinde her kumaş uygun olmaz. Örneğin suni kumaşlar burada iyi bir tercih olmayacaktır. Bunun yerine %100 pamuk ya da %100 yün kumaşlara yönelmenizde fayda var. Peki hangi kumaşları satın almalıyız? İşte yanıtı…

Çocuklara Kıyafet Alırken Keten Kumaş Tercih Edin

Ketenler tamamen doğal materyallerden üretilmektedir ve çocukların cilt sağlığına hiçbir yan etkileri yoktur. Alerji ya da kızarıklık gibi hiçbir sorunsal doğmaz bu kumaşı kullanan çocuklarda. Ayrıca boyasız saf bir keten güzel bir alternatif oluşturur. Bu bilgilere göre çocuk kıyafet alışverişinizde ürünlerin iç etiketlerini kontrol edebilirsiniz. Polyester ibaresi gördüğünüz her türlü üründen ekseriyetle kaçının.

Çocuk Kıyafetlerinde Penye Kumaş Tercih Edilebilir

Penyeler günümüzün en sık kullanılan kumaşlarıdır. Yapısında büyü koranda pamuk bulunur. Çok rahattır ve terletmez. Çocuklarda kıyafet seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken özelliklere sahip. Şort, t-shirt gibi kıyafetler için gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Yeşim Kumaş mağazasındaki yüzlerce farklı model penyeye göz atınız.

Polar Kumaş Çocuk Kıyafetleri İçin Güzel Bir Seçim

Kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? konusundaki son önerimiz polar kumaş modelleri olacak. Kışın soğuk havalarda vücudu sıcak tutmak için alınabilecek en kaliteli kumaşlardır polarlar. Elbette kaliteli olanı seçtiğinizde iyi bir sonuç alırsınız. Yeşim Kumaş mağazasındaki polarların tamamı %100 kaliteli ve orijinaldir. İster çocuğunuz için isterseniz de kendiniz için kullanabilirsiniz.

Yeşim Kumaş markası olarak kıyafet seçerken hangi kumaşlar tercih edilmeli? sorusuna kapsamlı bir yanıt oluşturduk. Bu önerilerimizi göz önünde bulundurunuz. Böylece hatalı bir alışverişten kaçınmış olacaksınız kesinlikle. Eğer kumaş talebiniz olursa da mağazamız hizmetinizdedir. 1000’i aşkın kumaş koleksiyonumuzla ülkenin en büyük kumaş temin firmasıyız. Siz de bu kaliteden faydalanmak için alışverişlerinizde bizi tercih edin. Herhangi bir sorunla karşılaşmayın. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: En Şık Gömleklik Kumaş Seçenekleri

Benzer Yazılar