Tülbent kumaş

Hassas Tenlerin Kumaşı Tülbent Kumaşı

tulbent-kumas

Tülbent kumaş, düz bir dokuması olan ve yüzde yüz pamuk kumaştan dokunmuş seyrek bir kumaş türüdür. Harika ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Dokununca ciltte hoş ve pamuksu bir his bırakmaktadır. Hassas cilde sahip olan kişiler için çok kullanışlı olan bu kumaş ile asla rahatsız olmayacak aksine çok sevecek ve kullanırken çok memnun kalacaksınız.

Tülbent, oldukça narin ve şık bir kumaştır. Kullanım alanları diğer kumaşlara nazaran biraz daha kısıtlı olmakla birlikte kullanıldığı alanlarda da kullanıldığı eşyaları oldukça şık, zarif ve nazik göstermektedir.  Bu sebeple çok tercih edilen kumaşın yumuşak ve pürüzsüz bir yapısı vardır.

Tülbent Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Doğal kumaş kullanmayı sevenler kendine ve sevdiklerine değer verenler için birebir kumaş tülbent ile çok rahat edip çok memnun kalacaksınız. Öncelikle,  yüzde yüz pamuk iplikten dokunduğunu ve tamamen doğal bir kumaş olduğunu belirtelim.

  • Nefes alabilen yani hava geçiren bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği ile terleme yapmaz ve nemi emerek sizleri çok rahat ettirir. Islak bir görünüm vermez.
  • Yıkandığı zaman çabuk kurur ve kolay kırışmaz. Kırışsa bile kolayca ütüleyebilirsiniz.
  • İç gösterebilen yapısı vardır ve şeffaftır.
  • Kumaşa üretimden sonra ambalajlama ve sertleştirme işlemi yapılarak astar olarak kullanılma gibi bir avantajı da vardır.
  • Tülbent kumaş, çok kolay boya tutan bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple boyayı canlı ve parlak gösterir. Hemen her renk ve ya desende tülbent  kumaş bulmak bu özelliği sayesinde çok kolay olmaktadır.
  • Doğal yapısı ile bebeklerde ve sevdiklerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Hiçbir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez ve ciltte kızarıklık ve tahriş yapmaz.

Tülbent Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Tülbent kumaş, dokuma ve iplik özelliklerinden dolayı, ince ve narin bir kumaşlar sınıfında yer alır. Bu nedenlerden dolayı da kullanım alanı bir hayli kısıtlıdır. Kullanılabileceği alanlar arasında bebek mendili, pareo, plaj elbisesi,  elbise etek ve benzeri kıyafetler bulunmaktadır. Ayrıca başörtüsü ya da eşarp olarak da kullanılabilir. Özellikle bu yaz, maksi elbiselerde iki, üç kat tülbent üst üste dikilerek kullanılmasına rastlayacağız. Ayrıca  gelecekte çok daha farklı alanlarda kullanımına da şahit olacağız. Siz de bu özel kumaş ile kendi tasarımınızı yapmak isterseniz tülbent kumaş kategorimizdeki seçkin ürünlere bir göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar