Kış Koleksiyonu>Flanel Kumaş

Flanel Kumaş ile Bahar ve Kış Konforu!

En çok ekose desenleri ile karşımıza çıkan, renk renk, desen desen bu güzel pamuklu kumaşı dolabında bulundurmayanımız yoktur herhalde. 7’den 70’e her zaman hayatımızda olan; okul üniformalarından, el tekstiline, moda dünyasına kadar geniş bir yelpazede hayatımızda yer eden Flanel Kumaşın çeşit çeşit renk ve desenleri en üst kalite ile firmamızdan alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini esas alan firma anlayışımızın yüzlerce modeli, yüzden fazla kategorisi içinde şüphesiz de güzel seçeneklerden birisidir Flaneş Kumaş. Bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih ettiğimiz Flanel Kumaş, özellikle ekose desenli halleri ile biz doğduğumuzda vardı, muhtemelen bizden çok sonra da popülerliğini korumaya devam edecekler. Yumuşacık, sıcak tutan, hafif dökümlü, kalın duran ve tok yapıya sahip kumaşın içeriğindeki pamuk miktarı sayesinde alerji yapmadığıı; cildinizin ve doğanın dostu olduğunu biliyor muydunuz? Flanel kumaş, bilinenin aksine pazen kumaştan kalınlık-incelik açısından ayrılır. Bebeklerinizin narin cildi, çocuklarınızın ipeksi teni işin son derece güvenli olan kumaşı bir çok desen seçeneği ile tercih edebilirsiniz. Desen üzeri desen modasının revaçta olduğu günümüzde, düz renkler ile Flanel Kumaşı kombinlemenizde fayda var. Göz alıcı ve dikkat çeken Flanel Kumaş desenlerine düz renkli kombinler yaparak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Kumaşı hem spor, hem de klasik giyim kombinlerine entegre etmek için yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli!!

Flanel Kumaşın Teknik Özellikleri

Flanel kumaşı en çok ekose desenlerde görürüz. Ülkemizde ve diğer birçok ülkede kullanılan bu desen, İskoçlar için çok başka bir anlam taşımaktadır. İskoçlar, ekose deseni oldukça fazla benimsemişler; ulusal kültürlerinin ve kimliklerinin sembolü haline getirmişlerdir. Ekose denince, çoğunun aklına, asıl adı kilt olan ve ekose kumaşlardan yapılmış etekleri giyen İskoç erkekleri gelmektedir. Yüzyıllar boyunca bu kıyafet, önce dağlık alanlarda; sonra da geniş ovalarda yaşayanların geleneksel kıyafeti olmuştur. Kilt, İskoç’lar için çok önemlidir.  Ekose, bir desen çeşididir. İlk olarak dokuma kumaşlarda uygulanmış, zamanla; tekstil içinde ve dışında birçok üründe, desen olarak kullanımı yaygınlaşmıştır. Ekose desen, en az, iki farklı renk kullanılarak oluşturulur. Bu desende önemli olan, çözgüde kullanılan ipliklerin renk ve sayılarının; atkıda da, aynı sayı ve düzende kullanılmasıdır. Bu şekilde ortaya; çapraz çaprazlan inceli kalınlı; yatay ve dikey kesişen çizgilerden oluşan bir desen çıkar. Bu desenin düzenli tekrarıyla ortaya çıkan desene ekose desen denir. Halk arasında pötü kare (Fransızca ‘petit carré’ den gelen) olarak adlandırılan ve küçük karelerden oluşan desen de, aslında iki renkten yapılan bir ekose desendir. Günümüzde, iki renk kullanılarak yapılan ekose örnekleri yanında; oldukça fazla renk kullanılarak yapılan ekoseler de bulunmaktadır. Ekosenin yanı sıra birbirini tekrar eden minik, minimal desenlere sahip kumaş desenleri de flanel kumaş adı altında kendini gösterebilmektedir.

En üst kalite üretilen ve müşteri memnuniyeti garantili Flanel Kumaş ürünlerimizin pek çok farklı seçeneğini Flanel Kumaş bölümünde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın