Giyim sektöründe trendleri her zaman kumaşlar belirler. Keten kumaş modası da hiç eskimeyen, her geçen gün daha çok sevilen bir durumdur. 2022 – 2023 yılı sonbahar sezonu için kıyafetler tasarlanırken kumaş seçimleri başladı bireyler tarafından. Bu yıl koleksiyonlarda bir kez daha keten kumaşların ezici bir üstünlüğünü görmekteyiz. Peki ama keten kumaş modası nedir? Neler dikilebilir? Hangi renk ve desen keten seçilmeli? Detayları aşağıda açıkladık.

Keten kumaş modası, ferahlığı, kıyafette hafifliği ve görünümde yüksek estetiği hayal edenler için vazgeçilmez bir trenddir. Herkes şık olmayı hayal eder. Ama çok azı bu hayali gerçek ile buluşturabilir. Aslında ketenler bu konuda en risksiz bir çözümü sunar kullanıcılara. İster gömlek olsun isterse de elbise girdiği her kalıbın fazlasıyla hakkını vermektedir. Moda koleksiyonlarında hangi tür ketenler var onlara bir göz atalım.

Bu yıl keten kumaşlarda en moda modeller:

 • Desenli Ham Keten Kumaş modası
 • Desenli Keten Kumaş modası
 • Düz Ham Keten Kumaş modası
 • Yakma Keten Kumaş modası
 • Düz Pamuk Keten Kumaş modası
 • Keten Krep Kumaş modası
 • Düz Duck Keten Kumaş modası

Yukarıda belirtilen keten grupları sayesinde bu sonbahar sizin adınıza harikulade geçecek. Gardıroplarınızın havası bu kumaşlar ile değişecek. Tarzınızı yansıtabileceğiniz, zarif kıyafetler tasarlayabileceğiniz güzel bir sonbahar sizleri bekliyor. Sadece kendi özel tasarımlarınızda değil, aynı zamanda satın alacağınız sıfır kıyafetlerde de bu yeni kumaş trendlerini muhakkak göz önüne koymalısınız.

keten-kumas-modasi-1
Keten Kumaş Modası

Keten Kumaş Modası Nedir?

Ketenden üretilen ürünler bir kumaştan çok daha fazlasıdır. İçerisinde kendinizi çok özel hissedersiniz. Şüphesiz bunun temel sebebi de rahat ve %100 doğal bir kumaş olması. Ülkemizde sonbahar ayları da neredeyse yaz sıcaklıklarıyla geçiyor. Ilıman bir iklimde bulunduğumuz için seçilecek kumaşlara dikkat etmek gerekiyor. Sıcaklarda terletmeyecek kumaş bulma seçeneğiniz sınırlı. Keten kumaş modası da bu konuda en iyisi. Düz ham ketenler ile doğallığınızı öne çıkarabilirken desenlilerle de enerjinizi dışa vuruyorsunuz.

Sonbahar gelince kadın bireyler dolaplarında ferah kıyafetler bulundurmak ister. Çünkü sıcak havalarda cildin nefes almaya ihtiyacı doğar. Havalı ve şık kombinler yaratmak isterken kumaş tercihi hatalı olunca ortaya son derece kullanışsız bir durum çıkıyor. Oysa çözüm keten kumaş modası ile stil ve fonksiyonelliği dengede tutmakla mümkün. Bu kumaşlardan dikilen kıyafetler konfordan ödün vermezken havalı görünmeyi de ihmal etmez.

Modern Minimalizmde Keten Modası Rüzgarı

Minimal yaşam konseptleri son yılların en popüler durumlarından biri olarak karşımıza çıkar. Ev dekorasyonundan yeme içmeye kadar her alanda yeni bir akımdır minimalizm. Giyim sektöründe de bu akımın karşılık bulduğu yegane kumaşlar arasında ketenler var. Efil efil etki yaratan bu kumaşlardan dikilen kumaşlar sadeliğin şıklığını öne çıkartmaktadır. Eğer dolabınıza en kestirme yoldan keten kıyafet eklemek istiyorsanız kimono modellerini öneririz. Natural görünümüyle büyüleyicidir. Altına bir sandalet ile kombinlediğinizde gerçek anlamda minimalist bir yaşamı dışarıya sergilemiş olacaksınız. Üstelik konforu da öne çıkaracaksınız.

Keten Kumaş Modasında Sonbahar Şıklığı

Ketenden üretilecek çok sayıda giyim türü var. Bunların başında kimonolar gelirken gömlek, pantolon, etek ve elbiseleri de göz ardı etmemeliyiz. Sonbaharın genel tarzı sofistikelik ve zarafet üzerine kuruludur. Kendi içerisinde bir enerjisi vardır bu mevsimin. Her ne kadar solgun ve tükeniş sembolleriyle hatırda kalsa da aslında bir yeniden diriliş, bir enerjinin yeniden güne çıkmasıdır kesinlikle. Siz de içinizdeki enerjiyi keten kumaş modası ile dışa vurma fikrine ne dersiniz?

Yeşim Kumaş mağazasında keten alanında olabilecek her türlü kumaş türünü bir arada bulabiliyorsunuz. Ham yak düz ketenlerden desenli türlere kadar çok sayıda kumaş modeli var. Çok çeşitli bir stili yansıtmamız, tercihlerinizi de kolaylaştıran bir unsur. Koleksiyonumuzu gezerken kararsızlıklarınızdan sıyrılıp harikulade bir tarz yaratabiliyorsunuz.

Sonbahar keten kumaş modası içinde ruhun eğlenceli yanını gösteren ve sakinliği de öne çıkaran pastel tonlarına yönelmek iyi bir karar olabilir. Lila renk ve şeker pembe özellikle gömlek trendlerinde çok seviliyor. Elbiselerde ise daha sadelik yansıtılıyor. Beyaz, krem ve açık kahve tonları burada tercih edilirse güzel olacak renklerdir.

keten-kumas-modasi-2
Keten Kumaş Modası

Yaz-Sonbahar Keten Kumaş Modasında Hangi Renkler Öne Çıkıyor?

Kumaşta renk seçimi kişisel olarak farklılık gösterse de genel bir trend listesi de mevcut. Her sene ve sezon bu tonlar değişir. Toplumsal unsurlara ve enerjiye bağlı olarak her sezon yeni renkte ketenler görürüz. Tercih yaparken her ortama uyum sağlayacak bir tona odaklanmayı ihmal etmeyin.

2023 yılında daha çok enerjisi yüksek renklerin moda olduğunu göreceğiz. Özellikle pandemi gibi içe kapanık bir dönemden çıkmış olmamız sebebiyle insanlar giyim tarzlarında daha çok enerji seviyesi yüksek renk ve kumaşlar tercih ediyor. Uzun bir süre bu şekilde olacak gibi görünüyor. Peki hangi renk keten kumaş satın almalısınız? Birkaç önerimiz var bu konuda.

Keten kumaş trendlerindeki renk çeşitleri:

 • Kimono tarzı bir kıyafet düşünüyorsanız beyaz en güzel renktir.
 • Erkek gömleklerinde krem tonları veya bebek mavisi ketene çok yakışmaktadır.
 • Kadın bluzlerinde ise şeker pembesi en ideal ve zarif bir renktir.
 • Kadın elbise modellerinde düz renklerden mavi ve turunç tonlarını seçebilirsiniz.
 • Keten pantolonlara ise en güzel beyaz ton yakışıyor.

Renk tercihleri biraz da sizin stilinizle orantılıdır. Kendinizi en iyi hissettiğiniz tonları çekinmeden seçin. Keten kumaşlar arasında her renk çeşidi var. Ayrıca düze renklerden ziyade desenli modeller ile de farklı bir tarzı benimseyebilirsiniz. Yaz ve sonbaharda desenli ketenler çok tercih edilir. Risk almak istemiyor diyenler bu seçeneği değerlendirebilir.

Keten Kumaş Modası ile Tüm İlgiyi Üzerinize Çekeceksiniz

Gündüzleri olduğu kadar gece hayatında da keten kumaş modası emareleri görürüz. Çünkü sadece gündelik kıyafetler dikilmez. Gösterişli yönü kullanılarak akşamları da şıklık içerisinde kullanabileceğiniz giyim çeşitlerine sahip olabilirsiniz. Bir arkadaş gezmesi ya da sahil yürüyüşü için keten elbiseler en güzel tercihtir. Eğlenmek için bir mekana giderken de keten pantolon üzerine gömlek kombinleyerek tüm ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz.

Giyim tarzında bohem ve minimalist bir yaklaşımı öne çıkarır keten kumaşlar. Natural görünümüyle sıradanlıktan ziyade özgün bir modaya eriştirir insanları.

keten-kumas-modasi-3
Keten Kumaş Modası

Keten Kumaş Modasına Nereden Ulaşılır?

Keten kumaşların tarz yaratmada ne de önemli bir paya sahip olduğunu detaylandırdık fazlasıyla yukarıda. Şimdi de bu güzel ürünlere nereden ulaşabileceğinize değineceğiz. Seçenekler arasında zirvede Yeşim Kumaş mağazası yer almaktadır. Bu bir varsayım değil, aktif kullanıcı sayısıyla tasdikli bir durumdur. Günümüzde internet üzerinden yapılan kumaş alışverişlerinin en büyük bölümü Yeşim Kumaş platformunda gerçekleşiyor. Zira binlerce farklı keten ürün var koleksiyonlarımızda. Hayalini kurduğunuzdan çok daha fazlasına erişebiliyorsunuz bu sayede.

Alışverişlerinizi tamamlamak için sepete en güzel keten kumaşları ekleyin. Sonra da ödeme işlemini tamamlayarak siparişi oluşturun. Hızlı teslimat özelliğiyle kısa sürede kapınıza ürünlerinize gelecek ve siz de geç olmadan sonbahar trendlerindeki güzelliklerden faydalanabileceksiniz.

 

İlginizi çekebilir: Ribana Kumaş Nedir? | Özellikleri ve Fiyatları

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?