Viskon kumaşlar, tekstil sektöründe çok sevilen, sizlerin de beğenerek kullandığı pamuklu ve desenli gibi çeşitleri olan kaliteli bir kumaştır. Bitkisel kaynaklı bir kumaş türü olan viskon sağlıklı ve doğal yapıdadır. Bu özelliği ile sizi ve sevdiklerinizi sararken sağlığınıza zarar vermez. Birçok alanda kullanımı olan viskon, fazla nemi emerek cildinizde yapışkan bir his bırakmaz. Çoğu zaman krep kumaşların içinde yer alırlar. Kullanım alanının çokluğu rahatlığı ve esnekliği ile sizin vazgeçilmezleriniz arasında olacak. Bu kumaşla tasarlanan kıyafetler, şıklığı, zarafeti ve rahatlığı bir arada bulunduracak. Yumuşak dokusu ile teninize tam uyarak sizi saracak ve rahat ettirecektir. Adeta rüyadaymış hissi veren rahatlığı birçok kumaş türünün yanında hemen belli olur.

Viskon Kumaşlar  Özellikleri Ve Çeşitleri

Viskon kumaşlar nemi emen özelliği ile çokça tercih edilen bir üründür. İçerisine karıştırılan pamuk ile daha da sağlıklı, esnek ve hava alan bir kumaşa dönüşür. Pamuk viskon kumaşlar içerisindeki doğal yapısı ile sağlıklı ve şık bir üründür.  Hava alan yapısı ile rüzgârı teninizde hissedecek, tiril tiril kıyafetler tasarlayacaksınız. Viskon kumaşlar içinde belirgin iki çeşit olarak pamuklu viskon ve desenli viskon kullanım alanı bakımından zengindir.

Desenli Viskon

Viskon kumaşın saymakla bitmeyen avantajları özellikleri arasında en çok kullanılan ve sevilen desen ve baskı için oldukça elverişli olmasıdır. Birçok deseni ve baskıyı üzerinde taşıyan renkleri olduğu gibi canlı ve parlak gösteren özelliğe sahiptir. Şık ve zarif bir kıyafet tasarlarken istediğiniz tüm modellere uygun olan bu kumaş hafifliği ile harika kullanımı bir arada sunmaktadır.

Pamuklu Viskon

Pamuk iplikle üretilmiş olan bu viskon çeşidi ile pek çok ürün tasarlanmaktadır. Kullanım rahatlığı ve kaliteli yapısı ile sağlıklı bir kumaştır. Ancak kolay kırışabildiğinden sıklıkla ütü ister. Bu nedenle yüksek sıcaklıkta yıkanmamalıdır.

Kullanım Alanları

Birçok özelliği bulunan viskon kumaşlar günlük hayatın her alanında kendisine yer bulur. Kullanım alanlarını sırayla sayacak olursak; pamuklu viskonlarda hava alabilme özelliği ile iç çamaşırı olarak kullanabilirsiniz. Bluz, etek, ceket, gömlek ve mevsimlik kıyafetler, takım elbise, tshirt, elbise için kullanılır. Ev tekstilinde de kullanım alanı mevcut olan bu kumaş ile birçok dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. Özel günlerin vazgeçilmezi olan gece elbiseleri ve abiyeler için oldukça uygun olan bu kumaş ile teninizde rahatsızlık hissetmezsiniz. Hatta gece boyunca veya gün boyunca endişe etmeden giyebilirsiniz. Zarafeti ve şıklığı ile dillere destan olan viskon kumaşlar hem deseni hem de sağlıklı yapısı olması nedeniyle sizlerin bir numarası olacaktır.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?