Welsoft kumaş  oldukça sağlıklı ve pek çok özelliklere sahip olan polar kumaş türüdür. Bu sebepten birçok yerde polar kumaşa da bu isim verilmektedir. Fakat her polar kumaş Welsoft değildir.

Welsoft ilk zamanlar değeri fazla anlaşılamadığı için tasarımcılar tarafından pek tercih edilmemiştir. Ancak bu kumaşların kullanım alanları zamanla yoğunlaşıp artmıştır. Bu kumaşın anti bakteriyel olması, nefes alması, sıcak tutması ve hijyenik olması olması en başta gelen tercih edilme sebeplerindendir. Ayrıca astım gibi alerjik rahatsızlıklar ve toza karşı alerjisi olan çocuklar ve yetişkinler için sağlıklı bir kumaş türü olarak tercih edilmektedir.

Leke tutmaması, hijyenik bir yapıya sahip olması bu kumaşı, diğer kumaş türlerinden ayıran en önemli özelliktir.

Welsoft Kumaş Özellikleri

Bu kumaş türünün sahip olduğu pek çok üstün özellik vardır. Burada bunlardan kısaca bahsedeceğiz.

  • Sıcak Tutar: evet oldukça kalın olmasına rağmen hafifi bir kumaştır. Üretim özelliği nedeniyle gözenekleri küçüktür ve bu nedenle sıcak tutar. Yazın serin gecelerde kışın her zaman üzerinizde olması sizi sıcak tutar.
  • Nefes Alır: Gözenekler ne kadar küçük olsa da nefes lamasına engel değildir. Bu bağlamda havasızlıktan kaynaklanan cilt sorunları ile karşılaşılmaz.
  • Yumuşak ve rahattır: üretim özelliğinden dolayı yumuşaktır ve rahatlık hissiyle konforu yaşatır.
  • Leke Tutmaz: Kumaşın üretim ve hammadde özelliği sayesinde dertsiz bir yapısı vardır. Leke tutmaz ve kolay kurur.
  • Yanmaz: özellikli hammaddeleri nedeniyle yanıcı olmayan bir kumaştır.
  • Hijyenktir: leke tutmadığı gibi bakteri ve mikrop içinde hiç uygun olmayan bir ortamdır. O nedenle anti bakteriyeldir.

Farklı renklerde üretilen Welsoft kumaş, makinada 30*c yıkanabilir. Kullanma sırasında tüylenmez, kış aylarında sıcak ve rahat tutması sebebiyle evlerde farklı amaçlarla kullanılan bir kumaş türüdür. Türkiye’de üretilmesiyle yerli sermaye olarak ülke ekonomisine katkı sağlar. Soğuk ülke ve bölgelerde tercih edilmektedir. Soğuk ülkelerde havlu, bornozlar bu kumaşla üretilmektedir. Battaniyeler, yastıklar, halı örtüsü, tulum, giyim, pijama için bu kumaş tercihi sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Bu kumaş, ev hanımlarına büyük kolaylık sağlamaktadır, halı örtüsü ve koltuk örtüsü olarak güzel uyum sağlar ve halıya yapışır. Renk ve desen seçenekleri konusunda neredeyse sınırsızdır. Kış mevsiminin ve yaz gecelerinin sıcacık dostu Welsoft kumaş ile bu kış da üşümeyeceksiniz.

Bir yanıt yazın

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?